Grzyby-Start
Ponidziańskie boczniaki rosną nadal
Galeria - Zibi

Korzystając z pięknej, aczkolwiek mroźnej pogody (rano termometr wskazywał prawie -7 stopni), wybrałem się na boczniaki. Zabrałem oczywiście niezbędne wyposażenie - zestaw koszyków, siekierkę i Kropkę.

Szedłem sobie spacerkiem wzdłuż drogi, przy której są pnie po ściętych topolach i w szybkim tempie narąbałem dwa kosze boczniaków - większość to młode jeszcze egzemplarze, które wyrosły w ciągu ostatniego tygodnia, ale były i starsze. W poszukiwaniach towarzyszyła mi cały czas Kropka, która świetnie odróżnia "puste" onie od tych, do których warto iść.

Szybko zakończyłem "siekierkowy pozysk" i pojechałem do lasu na poszukiwania wynalazków. Niestety, musiałem dość wcześnie wracać, bo obiecałem podwieźć kolegę do lekarza.

Część zbiorów podarowałem Markowi, który opanował do perfekcji sztukę wyrabiania boczniakowych pierogów (i na pewno podzieli się ze mną gotowym jedzonkiem), a resztę zamarynuję i upiekę panierowane kotleciki. Znowu będzie wyżerka na kilka dni.

Komentarze


Ceny trufli są w tym roku kosmiczne
Trufle to przysmak smakoszy i najdroższe grzyby na świecie. W tym roku cena tych czarnych brylantów jest jednak rekordowa. Na rozpoczętych właśnie w Lalbenque we Francji targach za kilogram tego przysmaku trzeba zapłacić... 1000 euro (4 tys. zł)! Mimo to kupcy lgną tam z całego świata.
Czytaj całość...
Grzyby - trzecie królestwo
Streszczenie treści filmu dokumentalnego o grzybach, pokazanego w tvp1 w dniu 13 lutego br.

Czytaj całość...
Soplówka jeżowata - Hericium erinaceum
SOPLÓWKA JEŻOWATA
Hericium erinaceum
Czytaj całość...
Uszaki szaleją

Fotogaleria - Dorota

Wczesnym rankiem pojechałam do koników i wybrałam się na spacer do lasu. Przez delikatną mgiełkę przeświecały pierwsze promienie słońca... Cały świat cieszył się pięknym dniem, a ptaki śpiewały zupełnie po wiosennemu.

 

Jak zwykle wzięłam z sobą reklamówkę, aby umieścić w niej znalezione grzybki. Okazało się jednak, ze uszaki oszalały - obsiadły wszystkie krzewy dzikiego bzu i nie tylko... Wyrosły na grabie, na wierzbie, na ściętych pniakach, na suchych i żywych drzewach i krzewach...

Czytaj całość...
Pierwszy niepróbny news z ponidziańskiego grzyborania

Fotogaleria - Zibi
Fotogaleria - Dorota

Nie zważając na powrót zimy oraz niewielkie trudności z otworzeniem przymarzniętych drzwi Czarnej Błyskawicy, wypaliłam wczesnym rankiem do Zibiego.

Czytaj całość...
Boczniak mikołajkowy - Pleurotus eryngii
Boczniak mikołajkowy - PLEUROTUS ERYNGII
PLEUROTUS ERYNGII
(Boczniak eryngii, Boczniak mikołajkowy, Boczniak królewski)
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 441 442 Następna > Ostatnia >>

22 Marca 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław,
Godzisław,
Katarzyna,
Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało 285 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 757 gości online