Grzyby-Start
Grzybowe Zaduszki

 Dzisiejszy dzień Grupa Ruczaj zaplanowała sobie w lesie, z dala od tłumów ludzi przewalających się po cmentarzach i po części udających, że pamiętają o swoich zmarłych bliskich.

Czytaj całość...
Po drugiej stronie światła

     Galeria

     "I stała się światłość", która DNIA miano otrzymała, w przeciwieństwie do NOCY ciemnej, w której gwiazdy tylko prawo bytowania mają. I człowiek światłu swe losy powierzył. Od tamtej pory słów wiele swe znaczenie utraciło i nic już tak jednoznaczne nie jest jak było. A czym druga jest strona światła???

        Newsa tego Jurkowi dedykuję - niech szybko wraca i ze stron wszelkich CZYTA słowa moje. 

Czytaj całość...
Dzień Wszystkich Świętych

 Dzień Wszystkich Świętych

(łac. Festum omnium sanctorum ) święto na cześć chrześcijańskich świętych obchodzone 1 listopada.

Od 610 do 731 roku naszej ery święto to obchodzono 1 maja, dopiero Papież Grzegorz III, w 731 roku, przeniósł to święto na 1 listopada. Dzień Wszystkich Świętych jest często mylony z następnym (2 listopada) tzw. Dzień Zaduszny (dniem zmarłych) i dlatego w tym dniu przyjęło się czczenie zmarłych i chodzenie na groby.

Czytaj całość...
Pomiędzy niebem a niebem

    Galeria "Tam i z powrotem"           Galeria "Chmury"

Newsa tego dedykuję tym wszystkim, którzy patrzą    i WIDZĄ , tym, dla których warto na koniec świata iść   i WRACAĆ .
 Miałam do wyboru wiele dróg (jak to zwykle z drogami bywa), ale ta jedna - dobrze, z zawiązanymi nawet oczami widoczna, najwłaściwszą tym razem była i cuda przeżywać na nowo pozwoliła. A jak tym razem z dochodzeniem było, zobaczą Ci, którzy wśród literek szeregów coś jeszcze znajdują...
Czytaj całość...
Jodła pospolita pod ochroną

Podczas naszych wędrówek po lasach, szczególnie w okreśie przed Dniem Wszystkich Świętych i przed Bożym Narodzeniem jesteśmy mimowolnymi świadkami jak dewastowane są jodły, z krórych odcinane są najdorodniejsze gałęzie.Służą one później do sporządzania  wieńców i wiązanek na groby , a w okresie Bożego Narodzenia do ozdabiania budynków i pomieszczeń.

Przedstawione poniżej działania napewno nie przyniosą od razu widocznych efektów, ale od czegoś trzeba zacząć.

Czytaj całość...
Co ma pigwa do grzybów

Foto galeria

 Sobota wieczór konsultacje z Krakusami tzn. Asia ze Stasią „Co zrobić z piękną wyborczą niedzielą” Padało wiele propozycji- Beskidy, Jura, lasy podkrakowskie. W końcu decyzja- zdecydujemy rano w zależności od pogody. A w niedzielę rano.......

Czytaj całość...
Gotowanie na Żarze-prasa donosi

 

 

 

 

 

 Prasa zauważyła (chociaż częściowo) naszą obecność na Żarze. Przypominam, że oprócz uczestnictwa w komisji konkursowej naszego Justyna, olbrzymi wkład pracy wnieśli Stasia, Benia, Wacław i Adrian w wystawę grzybów. Materiały prasowe z „Dziennika Zachodniego” nadesłała Benia.

  Foto relacja Wacław

                                  Komentarze
 

Odeszła od nas prof. Alina Skirgiełło

    10 października zmarła prof. Alina Skirgiełło

     Odeszła jedna z „ikon” polskiej mikologii.

Pogrzeb odbędzie się 19. 10. o godz.10 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

 
Alina Skirgiełło (ur.1911 zm. 10 październik 2007)- polski biolog, pedagog,specjalista w zakresie botaniki i mikologii, członek honorowy Komitetu Botaniki PAN, autorka ponad 180 publikacji naukowych, redaktor serii „ Grzyby ( Mycota)”

Była profesorem zwyczajnym UW, w latach 1968- 1975 pełniła funkcję dziekana Wydziału Biologii. Wieloletni dyrektor Instytutu Botaniki i kierownik Zakładu Systematyki i Geografii Roślin. Opiekun Pracowni Mikologicznej Instytutu Botaniki PAN, organizatorka badań mikologicznych w Bieszczadach Zachodnich.

Odnotowała w latach 50-tych, pierwsze z czterech znanych dzisiaj na Pomorzu, stanowisk występowania podgrzybka pasożytniczego. W 1985 roku weszła w skład grupy założycielskiej, Komitetu Ochrony Grzybów, który przyczynił się do stworzenia „Czerwonej listy” zagrożonych gatunków grzybów w Europie.

Dolnośląski Festiwal Dyni 2007

Foto galerie Mikołaja
Foto galeria Asza 

 Dolnośląski Festiwal Dyni odbywał się w tym roku już po raz czwarty. Z Asią już rok temu ostrzyliśmy sobie zęby na uczestnictwo w festiwalu, więc w tym roku udaliśmy się do Wrocławia. Tym bardziej że po zeszłorocznym sukcesie Mikołaja w konkursie „ Potrawy z Dyni” liczyliśmy na powtórkę sukcesu.

Czytaj całość...
Powrót z Wetliny 07

Foto galeria

 

W drodze powrotnej z Wetliny do domu postanowiliśmy z Uri i Gagatką zwiedzić Lesko i Biecz.

Czytaj całość...
160 lat kolei

 Kiedyś na grzyby jeździło się koleją...                                           
          galeria foto
 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

23 Lipca 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Bogna,
Żelisław
Do końca roku zostało 162 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 862 gości online