Grzyby-Start
To tylko zapowiedź

     Galeria - Zlotowo-odlotowo

    Galeria - Zdobywcy Babiej

    Galeria - Zlotowicze 

    Powoli zlotowcy docierają do domów. Zapewne w ciągu najbliższych dni pojawi się na stronce mnóstwo relacji ze spotkania. Dzisiaj to tylko namiastka w moim wydaniu - naprędce wybranych parę zdjęć, aby Ci, którym tym razem nie udało się dotrzeć, mogli pobyć tam, gdzie spędziliśmy urocze chwile. Powiem tylko, że na zlocie było nie tylko zlotowo, ale i odlotowo.

Komentarze 

Hortus Botanicus Universitatis Jagiellonicae

Galeria Mglejarka                    Galeria storczyki

 Polecamy wszystkim przynajmniej raz w roku, odwiedzenie ogrodu botanicznego, tam zawsze można znaleźć dla siebie coś ciekawego, cieszącego oczy.

My spędziliśmy dziś cudowne, leniwe chwile w naszym, krakowskim ogrodzie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj całość...
Babio - szczytowanie

     Galeria - Dorota

    Być może odpowiedniejszy byłby dla mnie zlot na Łysej Górze, ale nie dostałam jeszcze zaproszenia na doroczny Sabat Czarownic, a na zlot Grzyblandu wpisałam się sama, więc wyruszyłam na rekonesans i babio-szczytowania dokonałam. Niedźwiedzia nie spotkałam, więc żądni sensacji mogą sobie odpuścić ciąg dalszy. Tych wytrwalszych w moich newsów czytaniu poprowadzę dalej... Na sam szczyt.

Czytaj całość...
Pieńki, pniaki i hubiaki

     Galeria - Pieńki, pniaki i hubiaki

    Musiałam, po prostu musiałam zrekompensować sobie doleśnym wyjazdem weekendową niewolę. Nie czekając więc na pełnię jasności, odpaliłam Czarną Błyskawicę i pomknęłam w stronę marzeń o wiosennych grzybkach... 

Czytaj całość...
Przywitanie z lasem

 Foto galeria Marta

      Korzystając z przecudnej pogody w niedzielę, postanowiłam udać się do "swojego" lasu i obadać tereny grzybowe.

    Spryskawszy się obficie antykleszczem, naciągnęłam przygotowane już na ten sezon kalosze i ruszyłam w drogę.

Czytaj całość...
Naparstniczka stożkowata i...

 

        Galeria zdjęć  

 Licząc na to, że padające w tygodniu deszcze poprawiły "suchą" sytuację w moim miejscu obfitującym w wynalazki, udałam się w sobotę z mężem nad Rabę. Na pierwszy ogień poszło znalezione w zesżłym roku stanowisko nieoznaczonego wtedy smardza. Ale mimo przeszukiwania trawy i leżących gałęzi nie znalazłam nic. Wzdychając i wygrażając w duchu pogodzie poszłam w odwiedziny na oddalone o kilkadziesiąt metrów stanowisko naparstniczki stożkowatej i....
Czytaj całość...
W poszukiwaniu ceglasi

 Galeria Wacława

    Mając w pamięci kwiecień 2005 roku udaliśmy się w składzie podstawowym tj. Stasia, Grażyna i ja w miejsca, gdzie właśnie  w kwietniu 2005 roku jako pierwsi natknęliśmy się na borowiki ceglastopore.

Biorąc pod uwagę panujące temperatury /dzisiaj w nocy – 3/ oraz suszę, szansa na znalezienie ceglasia była równa zeru.

Czytaj całość...
Światła, cienie i plamy zieleni

   GALERIA - AMIŚ

    Dzień zapowiadał się dość pracowicie. Jednak nie narzekałem. Praca miała być "pod Krakowem", na zewnątrz, łatwa i przyjemna. Taka też i była. Złożyłem narzędzia i już miałem wsiadać do automobila, gdy zobaczyłem mostek. Mostek, a za nim DAL. Ciekawość okazała się silniejsza od głodu i chęci powrotu do domu. Wziąłem aparat i w drogę!

Czytaj całość...
Już niedługo spotkamy się ........

 Zbliża się pierwszy maja, a więc i termin naszego pierwszego spotkania u podnóża Babiej Góry. Poniżej zamieszczamy ramowy program spotkania i mapkę dojazdu od granic Polski z przejść granicznych w Korbielowie i Wincerówce.


Czytaj całość...
Kraków-miasto smardza

Galeria foto

 Moją dawną pasją było chodzenie po muzeach, zwiedzanie zabytków i historia mojego miasta. Dalej to lubię ale nie jest to moim wiodącym hobby.

Teraz przeczesuję wzrokiem każdy kawałek zieleni z góry na dół, a nawet na wskroś ;)

Wiadomo czego szukam. Nawet najmniejszy, grzybowy okaz wywołuje u mnie falę radości, a grzyb pod ochroną wręcz euforię :)


 

Czytaj całość...
Wagary......

Foto galeria Elma

 Taka piękna niedziela, a ja muszę iść do szkoły... Siedziałam w domu i dumałam co by tu zrobić, żeby zamiast do szkoły pójść gdzieś na łono natury.... Ale jako człowiek obowiązkowy wzięłam się szybko w garść, spakowałam książki, szybki prysznic i po wiedzę! Już po 10 minutach jednak zaczęłam się wahać....


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 Następna > Ostatnia >>

29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 1001 gości online