Grzyby-Start
Jak gońba się w Bukowinie odbyła...

     Galerie: Adriana, Amisia , Doroty, Zibiego

    W ostatnią niedzielę w ramach Tatrzańskiego Karnawału odbyła się kolejna "Kumotersko gońba", tym razem w Bukowinie Tatrzańskiej.

    Na imprezie nie zabrakło grzyblandzkich reporterów.  

Czytaj całość...
Ach te kolorowe jarmarki...
Galeria - Targ          

    Środa może być nie tylko Popielcowa lub Wielka; może być także TARGOWA. W środę taką, z odległych nawet stron (z Nowego Targu, Śląska, Zakopanego, Krakowa…), do Jabłonki przed świtem jeszcze jadą automobile wypakowane towarem do granic możliwości. To już co prawda nie to, co furmanki przez konie ciągnięte, ale targ jaki jest, każdy zobaczyć może. Zapraszam do krótkiego (bo zimno) spaceru po zimowym targu.

Czytaj całość...
W poszukiwaniu trzęsaków

Galeria foto

 

Krótka relacja z dzisiejszego spaceru po Lesie Bronaczowa.

Czytaj całość...
W zasięgu ręki

Foto galeria

 
Chyba każdy z nas marzy już o wiośnie ( tu przypominam do astronomicznej wiosny pozostało 56 dni ) i o pojawieniu się pierwszych smardzowatych.

Zaczynamy tęsknić za ciepłem, słońcem, soczystymi barwami natury i trelami ptaków. Chcemy wreszcie poczuć zapach ziemi budzącej się do życia. 

Czytaj całość...
GÓRA od strony innej

 Galeria - Po drugiej stronie GÓRY

    Znudzeni widokiem GÓRY mogą zaraz na wstępie podarować sobie dzisiejszą wędrówkę i oddać się z lubością wizjom przez własną wyobraźnię na wspomnień bazie stworzonym.

    Dla tych, którym GÓRA horyzontów nie zaciemnia, wycieczkę majową mam od innej GÓRY strony...

 

Czytaj całość...
Słona wycieczka

Galeria foto

 Z czego słynie Kraków na świecie ?

Z kopalni soli w Wieliczce – niezmiennie odpowiadał na to pytanie mój profesor matematyki w liceum – Takich zamków jak Wawel są na świecie setki, a kopalnia w tym miasteczku jest unikatowa.

Dodam, że szacowny Pan Profesor mieszkał w Wieliczce.

Czytaj całość...
I Rocznica Grzyblandu

Czytaj całość...
Kumotersko gońba

Galeria foto

 Wprawdzie nie jest to sezon grzybowy i na ten temat nie mam zbyt wiele dzisiaj do powiedzenia, ale i w tym temacie coś poniżej się znajdzie. Na Podhalu, jak co roku w styczniu zaczyna się cykl 10 imprez pod nazwą „Kumotersko gońba” Imprezy organizowane są przez podhalańskie gminy i Związek Podhalan a przez górali nazywane są Pucharem Podhala. 

Czytaj całość...
Zima, jaką lubię

Galeria foto

 Od dłuższego czasu zima przybrała w mieście na nizinach szarobure barwy, śnieg przestał być biały, aż w końcu zniknął na dobre. Prognozy pogody na sobotę przewidywały wysoką (jak na tę porę roku) temperaturę i brak opadów. Pomyśleliśmy, że warto byłoby wybrać się w góry, gdzie śnieg jest ciągle biały.

Czytaj całość...
Jak to drzewiaj było, hej!

 Galeria - Skansen

     Wśród domów murowanych w większości, najczęściej za "hamerykańskie" dolary wzniesionych, coraz trudniej dostrzec perełkę drewnianą, strzechą lub klepkami krytą, płotem jeno "patykowym" od sąsiadów oddzieloną.

    Są na Orawie miejsca takie, gdzie przytułek znalazły te chaty ze wspomnień dawnych lat, te płoty sztachetkami nadpróchniałymi sterczące i michy , z których żadna już łyżka strawy nie zaczerpnie... I miejsca te życiem tętnią i w zapomnieniu mrokach z pewnością nie zginą, o czym przekonać możecie się sami.... 

 

Czytaj całość...
GRZYBOWA SZOPKA NOWOROCZNA
 

 

GRZYBOWA SZOPKA NOWOROCZNA

 

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

24 Lipca 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Kinga,
Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało 161 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 1111 gości online