Grzyby-Start
Wernisaż Jeziera

Foto galeria

 Jak zapowiadałem w środę 22 kwietnia ruszyłem z pracy prosto do Obornik Śląskich, by zwiedzić otwieraną w tym dniu wystawę zdjęć, a właściwie obrazów fotograficznych naszego Grzyblandera o ksywie Jezier, którą zorganizowano w Obornickim Ośrodku Kultury. Już przed wejściem do jego siedziby imprezę anonsowały odpowiednie afisze.

Czytaj całość...
Intersujące wiosenne grzyby Lasów Oliwskich

 Dowodem nadejścia wiosny jest nie tylko obecność pospolitych kwitnących roślin, np. niebieskich przylaszczek i fiołków, białych i żółtych zawilców, czy też złocistych ziarnopłonów. W marcu i kwietniu mogą pojawić się także niektóre grzyby wielkoowocnikowe (macromycetes), spośród których najbardziej znane są smardze i piestrzenice.

Czytaj całość...
Szlak Orlich Gniazd

Foto galeria

 Czerwony znakowany szlak turystyczny opisany i utworzony przez Kazimierza Sosnowskiego na Wyżynie Krakowska - Częstochowskiej, długości 163 km. Swą poetycką nazwę zawdzięcza ruinom dawnych zamków nazywanych Orlimi Gniazdami ze względu na swe usytuowanie na płaszczyznach wysokich skał dochodzących do 20-30 m wysokości.

Czytaj całość...
Wiosenny rekonesans

Foto galeria

 Nadeszła wiosna, topnieją śniegi, promienie słoneczne coraz mocniej ogrzewają ziemię, po zimowej przerwie wszelakie stworzenia budzą się do życia, wokół robi się kolorowo, kwitną wiosenne kwiaty, roznosi się śpiew ptaków, a w ulubionych sobie miejscach zaczynają owocować pierwsze grzyby, zaczyna się upragniony sezon dla grzybiarza.

Czytaj całość...
Okolice Krakowa

Foto galeria

 Poszukując plenerów do zdjęć, spokojnych miejsc, gdzie można odpocząć od miejskiego hałasu, albo najzwyczajniej w świecie dać sobie wycisk fizyczny bez wciągania w nozdrza smrodu spalin, niezmiennie krążę wokół swojego miasta.
Środek lokomocji jest różny : autonogi, rower, tramwaj, autobus czy też samochód. Wszystko uzależnione jest od ilości mojego wolnego czasu w ciągu dnia. Czasami trafiam na jakieś urocze zakątki zupełnie przypadkowo, czasami przed „wyprawą” posiłkuję się mapą.
Czytaj całość...
Rękawka 2009

Foto galeria Marta                        Foto galeria Wacław

   Święto Rękawki obchodzone co roku we wtorek po Wielkanocy, nierozerwalnie związane jest z historią i tradycją Starego Podgórza. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy można zwiedzać malowniczy kościółek św. Benedykta, obok którego odbywa się wielki odpust, u stóp Kopca Krakusa trwają zaś tego dnia pokazy rycerskie i liczne zbawy.

Czytaj całość...
Odcinek końcowy działań proekologicznych - współczesność

Foto galeria

    Od kilku lat Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji we Wrocławiu organizuje  w pierwszą sobotę kalendarzowej wiosny „Dzień Wody”. W dniu tym MPWiK organizuje „dzień otwarty” w poszczególnych zakładach należących do tego przedsiębiorstwa. W tym roku, ze względu na fatalne warunki pogodowe, dwukrotnie przekładano obchody tego Dnia. W ubiegłą sobotę zadzwoniła Gagatka – „Dni” są dzisiaj.

Czytaj całość...
Ubiegłoroczny palmowy rekord pobity

Foto galeria Urania     Foto galeria Mglejarka       Foto galeria Wacław

 W ubiegłym roku 18 marca miałam okazję być w Lipnicy Murowanej i oglądać stawianie palm.  Odbył się też tam po raz 50-ty Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.

Zwyciężyła wtedy ta o długości 33 metrów i 39 centymetrów.
W tym roku wygrał pan Zbigniew Urbański, który pobił swój ubiegłoroczny rekord o 6 centymetrów ,
Czytaj całość...
Wiosna nad morzem

Foto galeria

Korzystając z piękne ,słonecznej i bezwietrznej pogody wybrałam się do Unieścia k/Mielna na świeżą rybkę.
 
Ale zanim tę rybkę zakupiłam, połaziłam trochę po plaży.
Efektem tego był kilka zdjęć , które wam przekażę.
Czytaj całość...
Wiosna, wiosna wszędzie

Foto galeria

 Dzisiaj 1 kwietnia - Prima aprilis, ale to co za chwilę przeczytacie nie jest żartem.
Jeszcze zimą Vito wspomniał, że może wiosną umówimy się na wspólny spacer i pokaże mi czarki albo smardze. Powiem szczerze, w pierwszej chwili pomyślałam, że to tylko takie gadanie. Przedwczoraj jednak przyszła wiadomość "Izka, jutro rano na przystanku" - i już wiedziałam, dla niektórych słowo droższe od pieniędzy.
Czytaj całość...
Wiosna

 

Dzisiejsza pogoda zachęcała mnie tylko do tego aby nie wychodzić z łóżka, niestety ze względu na trwający u mnie remont nie było to możliwe. Mając więc do wyboru siedzenie w bałaganie albo moknięcie w lesie, wybrałem to drugie.

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

17 Grudnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 701 gości online