Grzyby-Start
Na przekór suszy

Foto galeria

 Po srogiej zimie i mokrym przedwiośniu w Beskidach i przyległej Oravie można było się spodziewać obfitego wysypu smardzów. Niestety wiosenna pogoda rozczarowała nas wielotygodniową suszą, mimo to postanowiłem stawić czoła niesprzyjającym warunkom atmosferycznym i udać się na poszukiwanie grzybów.

Czytaj całość...
Wspomnienia Nówki - czyli wyprawa na smardze z fachowcami

 Mam na imię Ania, mieszkam w Poznaniu. Na jesiennych grzybach się znam, bo wciąż żyję. Moja Lusi opowiadała mi już od dawna jacy fajni z Was ludzie, jacy znawcy sztuki grzybiarstwa, jak to Zibi jada 300 gatunków grzybów itd...W zimie zapadła decyzja: Lusi zapisała mnie na zlot smardzowy.

Czytaj całość...
III Wiosenny Zlot Grzyblandu Slana Voda 2009

Foto galeria Asza                Foto galeria Izeczka              Foto galeria Mglejarka                          Foto galeria Mikołaj            Foto galeria Bobson              Foto galeria Małgi                                   Foto galeria Wacław I       Foto  galeria Wacław II         Foto galeria Lusi                                     Foto galeria Mirka           Prezentacja Mirki2- cz1      Prezentacja Mirki2-cz2                      Foto galeria Agnieszka i Jarek

 Przy słońcu wypalającym na pył ziemię, przy bezchmurnym niebie zaczęli zjeżdżać na Zlot Grzyblandczycy z wszystkich stron kraju. Ten pierwszy wiosenny zlot jest jak budzenie się niedźwiedzia po zimowym śnie. Miło jest widzieć radosne twarze i chęci na trzydniowe smardzowanie.
Czytaj całość...
Winny:Paź Królowej

Foto galeria

 Po raz kolejny wybrałam się w miejsce, które w tamtym roku zachwyciło mnie ilością spotkanych tam mitrówek półwolnych i naparstniczek.

Niestety, w tym roku nie spotkałam żadnego okazu.
Czy winna jest temu pogoda, czy też wycinka krzaków, nie mam pojęcia, ale bardzo lubię tą okolicę ze względu na różne ciekawostki przyrodnicze, które tam można spotkać.
Czytaj całość...
Bardzo krótki news

Foto galeria

  Miło mi zakomunikować Wam, że wiosna to nie tylko bujny rozwój roślinności. Kilka dni temu dokonaliśmy inspekcji stanu przygotowań do sezonu w zaprzyjaźnionej bacówce. Po pokonaniu  „Marysinej Polany", polną drogą dotarliśmy do celu naszej wędrówki. 

Czytaj całość...
Wernisaż Jeziera

Foto galeria

 Jak zapowiadałem w środę 22 kwietnia ruszyłem z pracy prosto do Obornik Śląskich, by zwiedzić otwieraną w tym dniu wystawę zdjęć, a właściwie obrazów fotograficznych naszego Grzyblandera o ksywie Jezier, którą zorganizowano w Obornickim Ośrodku Kultury. Już przed wejściem do jego siedziby imprezę anonsowały odpowiednie afisze.

Czytaj całość...
Intersujące wiosenne grzyby Lasów Oliwskich

 Dowodem nadejścia wiosny jest nie tylko obecność pospolitych kwitnących roślin, np. niebieskich przylaszczek i fiołków, białych i żółtych zawilców, czy też złocistych ziarnopłonów. W marcu i kwietniu mogą pojawić się także niektóre grzyby wielkoowocnikowe (macromycetes), spośród których najbardziej znane są smardze i piestrzenice.

Czytaj całość...
Szlak Orlich Gniazd

Foto galeria

 Czerwony znakowany szlak turystyczny opisany i utworzony przez Kazimierza Sosnowskiego na Wyżynie Krakowska - Częstochowskiej, długości 163 km. Swą poetycką nazwę zawdzięcza ruinom dawnych zamków nazywanych Orlimi Gniazdami ze względu na swe usytuowanie na płaszczyznach wysokich skał dochodzących do 20-30 m wysokości.

Czytaj całość...
Wiosenny rekonesans

Foto galeria

 Nadeszła wiosna, topnieją śniegi, promienie słoneczne coraz mocniej ogrzewają ziemię, po zimowej przerwie wszelakie stworzenia budzą się do życia, wokół robi się kolorowo, kwitną wiosenne kwiaty, roznosi się śpiew ptaków, a w ulubionych sobie miejscach zaczynają owocować pierwsze grzyby, zaczyna się upragniony sezon dla grzybiarza.

Czytaj całość...
Okolice Krakowa

Foto galeria

 Poszukując plenerów do zdjęć, spokojnych miejsc, gdzie można odpocząć od miejskiego hałasu, albo najzwyczajniej w świecie dać sobie wycisk fizyczny bez wciągania w nozdrza smrodu spalin, niezmiennie krążę wokół swojego miasta.
Środek lokomocji jest różny : autonogi, rower, tramwaj, autobus czy też samochód. Wszystko uzależnione jest od ilości mojego wolnego czasu w ciągu dnia. Czasami trafiam na jakieś urocze zakątki zupełnie przypadkowo, czasami przed „wyprawą” posiłkuję się mapą.
Czytaj całość...
Rękawka 2009

Foto galeria Marta                        Foto galeria Wacław

   Święto Rękawki obchodzone co roku we wtorek po Wielkanocy, nierozerwalnie związane jest z historią i tradycją Starego Podgórza. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy można zwiedzać malowniczy kościółek św. Benedykta, obok którego odbywa się wielki odpust, u stóp Kopca Krakusa trwają zaś tego dnia pokazy rycerskie i liczne zbawy.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

24 Listopada 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dobrosław, Emilia,
Emma, Flora,
Franciszek, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Jan, Mina, Pęcisław,
Protazy
Do końca roku zostało 38 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 509 gości online