Grzyby-Start
Już są podgrzybki

Galeria foto

 

Dzisiejszy spacer po lesie miał być wczorajszy, ale i tak dobrze, że nie jutrzejszy. Wszystko to przez te czerwcowe deszcze.

Czytaj całość...
Czy to już ostatnie?

Foto galeria

 Wróciliśmy na kilka dni do domu. Niedoleśnieni byliśmy totalnie, więc piątek postanowiliśmy wykorzystać na całodzienny wypad na Słowację. Słoneczko od rana zapowiadało udany dzień. Poza głębokim oddechem górskim powietrzem , naszym celem było znalezienie ostatniego smardza w tym sezonie. Najpóźniej znaleziony smardz jak wiemy należy do Forela i było to dnia 1 czerwca.


Czytaj całość...
Krakusy w Gdańsku
 Dwa emaile dwa telefony i Amisie są w Gdańsku.Jak wyjeżdżali z Sępólna od Waldemara umówiliśmy się na spacer po naszych Lasach Oliwskich.Punkt zbiorczy-meczet w Oliwie i heja doliną Samborowo do lasu...
Czytaj całość...
Smardz gigant

Foto galeria

 Będąc w niedzielę na grzybobraniu, szukając jednych z ostatnich smardzy przeszukiwałem miejsce obok mygły drewna, wiedząc, że może w takich miejscach mogę znaleźć jakiegoś „godnego” grzyba. Widzę jest smardz. No to fajnie, spoglądam dalej. Kolejny wystaje główka, ach co ja mówię, głowa smardza, potężna!

Czytaj całość...
Pomorskie wycieczki z Grzybomaniakami - czyli jak w maju zbierałam grzyby

Foto galeria

 W przedostatni majowy weekend zachciało mi się odwiedzić znajomych i przyjaciół w okolicach Kołobrzegu. A że po drodze miałam odwiedzić przyjaciółkę pod Słupskiem, natrafiłam tam na kilka ciekawych grzybków - z czego jeden to albo Krążkownica wrębiasta, albo Kustrzebka zmienna, ale i tak REKORDOWA, bo miała 15 cm średnicy...

Czytaj całość...
Na przekór suszy

Foto galeria

 Po srogiej zimie i mokrym przedwiośniu w Beskidach i przyległej Oravie można było się spodziewać obfitego wysypu smardzów. Niestety wiosenna pogoda rozczarowała nas wielotygodniową suszą, mimo to postanowiłem stawić czoła niesprzyjającym warunkom atmosferycznym i udać się na poszukiwanie grzybów.

Czytaj całość...
Wspomnienia Nówki - czyli wyprawa na smardze z fachowcami

 Mam na imię Ania, mieszkam w Poznaniu. Na jesiennych grzybach się znam, bo wciąż żyję. Moja Lusi opowiadała mi już od dawna jacy fajni z Was ludzie, jacy znawcy sztuki grzybiarstwa, jak to Zibi jada 300 gatunków grzybów itd...W zimie zapadła decyzja: Lusi zapisała mnie na zlot smardzowy.

Czytaj całość...
III Wiosenny Zlot Grzyblandu Slana Voda 2009

Foto galeria Asza                Foto galeria Izeczka              Foto galeria Mglejarka                          Foto galeria Mikołaj            Foto galeria Bobson              Foto galeria Małgi                                   Foto galeria Wacław I       Foto  galeria Wacław II         Foto galeria Lusi                                     Foto galeria Mirka           Prezentacja Mirki2- cz1      Prezentacja Mirki2-cz2                      Foto galeria Agnieszka i Jarek

 Przy słońcu wypalającym na pył ziemię, przy bezchmurnym niebie zaczęli zjeżdżać na Zlot Grzyblandczycy z wszystkich stron kraju. Ten pierwszy wiosenny zlot jest jak budzenie się niedźwiedzia po zimowym śnie. Miło jest widzieć radosne twarze i chęci na trzydniowe smardzowanie.
Czytaj całość...
Winny:Paź Królowej

Foto galeria

 Po raz kolejny wybrałam się w miejsce, które w tamtym roku zachwyciło mnie ilością spotkanych tam mitrówek półwolnych i naparstniczek.

Niestety, w tym roku nie spotkałam żadnego okazu.
Czy winna jest temu pogoda, czy też wycinka krzaków, nie mam pojęcia, ale bardzo lubię tą okolicę ze względu na różne ciekawostki przyrodnicze, które tam można spotkać.
Czytaj całość...
Bardzo krótki news

Foto galeria

  Miło mi zakomunikować Wam, że wiosna to nie tylko bujny rozwój roślinności. Kilka dni temu dokonaliśmy inspekcji stanu przygotowań do sezonu w zaprzyjaźnionej bacówce. Po pokonaniu  „Marysinej Polany", polną drogą dotarliśmy do celu naszej wędrówki. 

Czytaj całość...
Wernisaż Jeziera

Foto galeria

 Jak zapowiadałem w środę 22 kwietnia ruszyłem z pracy prosto do Obornik Śląskich, by zwiedzić otwieraną w tym dniu wystawę zdjęć, a właściwie obrazów fotograficznych naszego Grzyblandera o ksywie Jezier, którą zorganizowano w Obornickim Ośrodku Kultury. Już przed wejściem do jego siedziby imprezę anonsowały odpowiednie afisze.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

24 Kwietnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 443 gości online