Grzyby-Start
Wyprawa 30,06,2007 -Podwalik, Harkabuz Sułkowice

  Galeria Świadziu 

 Postanowiliśmy wraz z Tedem powtórzyć środową wyprawę na grzybki. Niestety w sobotnim wypadzie nie mógł nam towarzyszyć wnuk Teda, Kuba. Zbiory jak widać na zdjęciach znów nam się udały :)

  Świadziu

Napisz komentarz 

Grzybowe Noce Świętokrzyskie

 Uczestnicy  Zlotu

Galeria Wacław-Dzień I,II, III                            Galeria Asza-Kwiaty paproci i wianki

Galeria Marta-Zlotowicze                                   Galeria Asza- Świętokrzyskie noce

Galeria Marta-Podpatrzone na Ponidziu        Galeria Asza-Grzybobranie 

 Galeria Mikołaj- Wiły wianki                             Galeria Asza-Poniidziańskie klimaty  

Galeria Elma-Mieszanka z Krzyżanowic      Galeria Asza -W Krzyżanowicach                                                                                       
Galeria Zibi- Grzybowe Noce Świętokrzyskie 

Galeria Krzysiu- Moim okiem                            Galeria Asza-Pałac Wielopolskich

Galeria Marjan- Krzyżanowice miX 

 W dzień patrona grzybiarzy św. Piotra 29 czerwca  2007r, aby uczcić jego święto, na Ponidzie zjechali grzybiarze z całej Polski, byli mieszkańcy Wrocławia, Lublina, Poznania, Kalisza, Krakowa, Tychów, Międzybrodzia Bialskiego, Dobczyc i Buska Zdroju. Dolina Nidy witała wspaniałymi krajobrazami pofalowanych pól pokrytych uprawami , zapachami zbóż, kwiatów i ciszą przerywaną odgłosami natury. W ośrodku „Dolonez” w Krzyżanowicach spędziliśmy trzy dni pełne atrakcji i wrażeń. O zachodzie słońca nad rzeką Nidą wiliśmy wianki wsłuchując się w odgłosy nocy, wypatrywaliśmy kwiatu paproci, zbieraliśmy grzyby rozsiane przez św. Piotra, odwiedziliśmy pałac rodu Wielopolskich w Chrobrzu, „Ogród na Rozstajach” w Młodzawach Małych, wyrobiska gipsu w Gackach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niepowtarzalny widok, jaki na majestatycznych gipsowych ścianach tworzą zjawiska krasowe występujące w gipsie, widzieliśmy Wiślicę, stary historyczny gród. Były warsztaty mikologiczne, prezentacje, konkursy i zabawy z nagrodami, a nocami w blasku ognia biesiady i śpiewogrania. Zakończyliśmy zlot tradycyjną zupą grzybową. Szczegóły wkrótce w relacjach uczestników.

Część I - W poszukiwaniu kwiatu Paproci- napisała Mglejarka

Część II- Wieczorne śpiewogrania-napisała Elma 

Część III-Świętokrzyskie grzybobranie- napisała Stasia

Część IV- Ogród na Rozstaju- napisała Mglejarka

Część  V-  Wiły wianki....-napisał Mikołaj 
Część VI -Świat paproci i motyli- napisał Foczkolak

Część VII- Pałac Wielopolskich i erotyki pana Adama -napisał Janusz

                 Ostatnie słowo-napisał Wielki Grzyb
Czytaj całość...
Grzybowe Noce Świętokrzyskie 29.06-2.07 2007

 W dzień patrona grzybiarzy św. Piotra 29 czerwca  2007r, aby uczcić jego święto, na Ponidzie zjechali grzybiarze z całej Polski, byli mieszkańcy Wrocławia, Lublina, Poznania, Kalisza, Krakowa, Tychów, Międzybrodzia Bialskiego, Dobczyc i Buska Zdroju. Dolina Nidy witała wspaniałymi krajobrazami pofalowanych pól pokrytych uprawami , zapachami zbóż, kwiatów i ciszą przerywaną odgłosami natury. W ośrodku „Dolonez” w Krzyżanowicach spędziliśmy trzy dni pełne atrakcji i wrażeń. O zachodzie słońca nad rzeką Nidą wiliśmy wianki wsłuchując się w odgłosy nocy, wypatrywaliśmy kwiatu paproci, zbieraliśmy grzyby rozsiane przez św. Piotra, odwiedziliśmy pałac rodu Wielopolskich w Chrobrzu, „Ogród na Rozstajach” w Młodzawach Małych, wyrobiska gipsu w Gackach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niepowtarzalny widok, jaki na majestatycznych gipsowych ścianach tworzą zjawiska krasowe występujące w gipsie, widzieliśmy Wiślicę, stary historyczny gród. Były warsztaty mikologiczne, prezentacje, konkursy i zabawy z nagrodami, a nocami w blasku ognia biesiady i śpiewogrania. Zakończyliśmy zlot tradycyjną zupą grzybową.

czytaj całość...
Czytaj całość...
Trzy pokolenia na grzybach.

Galeria Teda

Galeria Świadzia

A jak ktoś myśli, że dziadek leży na parapecie, ogląda tv lub myśli o tym, co minęło to jest w błędzie. Ciągle brakuje czasu a jest jeszcze tyle do zrobienia. Mija półrocze a ja tylko jeden raz byłem w lesie na grzybach. Kuba skończył szkołę i leni się niesamowicie, Świadziu ma już dość rybaczenia bo upały mu dokuczają a ryba ma w nosie jego przynęty to co można w takim razie zrobić tym bardziej, że nieżle polało a i słupek rtęci w termometrze nie ma chęci na podskoki ponad pewnej 20 kreski.

 

Czytaj całość...
News to za dużo powiedziane

Galeria

Nie mam zbyt wiele do opisywania, choć nie byłem na portalu z miesiąc. Poza tym gdzie mnie technicznemu równać się ze znakomitymi polonistami tworzącymi w dziale newsów istne cudeńka. Ale kilka słów jakos wypocę.

Czytaj całość...
Już lejkowce dęte

Galeria foto

 Wybrałam się wreszcie znów do „mojego” lasu, aby sprawdzić co tam szeleści w ściółce.


Czytaj całość...
Już niedługo się spotkamy.....
 Zbliża się 29 czerwca, a więc termin  "Grzybowych Nocy Świętokrzyskich".
Poniżej zamieszczamy ramowy program spotkania.
Czytaj całość...
Wycieczka w Beskid Wyspowy

Galeria foto

 Nazwę dla tych gór położonych na płaszczowinie magurskiej wymyślił wybitny nauczyciel gimnazjum sądeckiego Kazimierz Sosnowski.

Nocując wraz z młodzieżą na Ćwilinie rankiem roztoczył się przed turystami przepiękny widok - morze mgieł w dolinach ponad które wystawały tylko szczyty górskie, wyżej tylko błękitne niebo i słońce. Mieli wrażenie jakby przebywali na wyspie pośród bezkresnego morza.

Czytaj całość...
Przedwakacyjny rekonesans

     Galeria - Amiś

     Galeria - Dorota

     Tydzień do wakacji... Najwyższy czas, by zakończyć logistyczne przygotowania do dwumiesięcznego koniowanio - pazerniaczenia. Pognało więc nas z Amisiem na Orawę, do miejsca, w którym nasze konie będą się wczasować. Chmurzaste porannie niebo zadawało nam zagadkę czy będzie darmowe dwa w jednym - deszczowe mycie i pranie, czy też ten bonus nas ominie.

Czytaj całość...
Drugi dzień ponidziańskiej rywalizacji

     Galeria - Zibi

    Galeria - Dorota

    Wczoraj (w sobotę) do ponidziańskiej rywalizacji grzybowej dołączyłi: Asza, Janusz, Włodek i Aisza. W tak wzmocnionym składzie wyruszyliśmy na poszukiwania koźlarzy, które były podstawą naszego pozysku. 

Czytaj całość...
Las, grzyby i.......komary

Galeria foto

 Blady świt. Oboje z Krzyśkiem nie mogliśmy dziś spać. Przewracaliśmy się z boku na bok co chwila budząc się nawzajem. Wstaliśmy prawie równocześnie. Popatrzyliśmy się po sobie....

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 Następna > Ostatnia >>

29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 1002 gości online