Grzyby-Start
Międzynarodowe Targi Lubelskie, czyli ... dobry niamniamek :)

Galeria foto

 W niedzielny poranek gdy cały Grzybland biegał zapewne po lesie – my wybraliśmy się na Międzynarodowe Targi Lubelskie.  Było tu wszystko – od przepysznego regionalnego jedzonka i naleweczek (które można było degustować za darmo) przygotowanych przez gospodynie z różnych rejonów Lubelszczyzny, poprzez rękodzieło artystyczne (które można było zakupić) a skończywszy na stoiskach takich egzotycznych krajów jak np. Republika Południowej Afryki. Byli też przedstawiciele wszystkich państw ościennych i kilka z dalszych części Europy.

Czytaj całość...
Dzień pod znakiem grzyba

Foto galeria

 Po obiecującym początku sezonu i po pobiciu własnego smardzowego rekordu 29 lutego nie mogliśmy doczekać się odejścia powracającej zimy. Po opadach deszczu i śniegu w końcu prognozy przewidywały słoneczną i ciepłą niedzielę. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy na południe, postanawiając sprawdzić odkryte w zeszłym roku smardzowe miejsca w Beskidzie Śląskim, a może odkryć kolejne.

Czytaj całość...
O wojów zmaganiu i złych mocy przegnaiu...

     Galeria Rękawka 

    W każdy wtorek, po Świętach Wielkanocnych Dom Kultury „Podgórze” organizuje u stóp Kopca Krakusa festyn, umożliwiający zapoznanie się z prasłowiańskimi obyczajami. Można zobaczyć jak powstawały przedmioty codziennego użytku, spróbować jadła sporządzanego według dawnych receptur, popróbować swych sił w łucznictwie oraz zobaczyć zmagania rycerzy....

    I tak dalej i tak dalej w tym stylu...

    Zanim, drogi czytelniku, ziewniesz przeraźliwie, spróbuj wytężyć wyobraźnię, a ja swój opis zacznę jeszcze raz...

Czytaj całość...
Przylaszczki i ...smardzówki

Foto galeria

 I znów miałam piękny sen Cool

Śniło mi się, że jechałam ze Stasią samochodem, a Ona wypatrzyła piękne smardze na kopczyku z wapiennymi kamieniami.

Czytaj całość...
Moje miejsce workowcowe...

Wstając rano (21 marca) ciągle się jeszcze zastanawiałam czy iść na uczelnię, czy do lasu. Pogoda wg prognoz miała być nie najlepsza, a termometr o poranku i chmury na niebie nie wyglądały zachęcająco. Las jednak wygrał. W tym roku wszystko tak wcześnie rozkwitło, a smardzowy rekord Aszy dawał nadzieję, że w moim miejscu workowcowym mogły już wychylić nosa naparstniczki stożkowate i mitrówki półwolne. Zabraliśmy więc Miśka i ruszyliśmy to sprawdzić…

Czytaj całość...
Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej

Foto galeria

 Palma to symbol odradzającego się życia.

W Polsce z bogatej tradycji ich wykonywania słyną dwa miejsca : Łyse i Lipnica Murowana. Łyse to miejscowość na Kurpiach, a Lipnica jak pokazał gps leży zaledwie około 50 km od mojego domku, i tam też „pognałam” Smile

Czytaj całość...
Szczyty Korony Gór Polski

Galeria foto

 Dzisiejszą wycieczkę odbyłam w słońcu, deszczu i śniegu. Pogoda zmieniała się dosłownie co parę minut. Niezmienny był jedynie porywisty wiatr.

Czytaj całość...
Leskowiec

 Galeria fotografii

 Odpowiadając na interpelacje Aszy i Mikołaja zamieszczoną na forum spieszę donieść, że w niedzielę ufając w pomyślną prognozę pogody w niepełnym składzie Grupy Ruczaj udaliśmy się w góry Beskidu Małego, a dokładniej mówiąc na:

Leskowiec i Jaworzynę (922 m i 890 m), które stanowią integralną całość, ale nie należy ich ze sobą mylić. Po drodze podziwiamy dorodne okazy jemioły, która zaatakowała drzewa przy szosie Kraków -Bielsko Biała.

Czytaj całość...
To już wiosna ?

 Bociany wracają do Polski - to już wiosna!

Takie informacje przekazali ornitolodzy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków - Iwona Ibron i Krzysztof Molewski.

Czytaj całość...
Wawrzynkowy dzień

Galeria foto

 Rano spojrzałam w okno i zachwycona świecącym słoneczkiem natychmiast umówiłam się telefonicznie ze Stasią na podziwianie panoramy Tatr w Mogilanach. Mina nieco mi zrzedła, jak po wyjściu na balkon zobaczyłam ledwie zarys Babiej Góry. Przejrzystość powietrza nie była jednak dziś doskonała. Nic to, zaglądniemy więc do Lasu Bronaczowa – stwierdziłam.

Czytaj całość...
Wyśrubowany smardzowy rekord

Foto galeria

 Cały czwartkowy wieczór coś za mną chodziło, coś mnie dręczyło, nie do końca mogłem sobie uzmysłowić co to może być, dopóki Asia nie powiedziała „jak będzie jutro pogoda to robimy porządki na działce”. I wtedy już wiedziałem. Rekord SMARDZOWY należy poprawić.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

24 Lipca 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Kinga,
Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha
Do końca roku zostało 161 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 1150 gości online