Grzyby-Start
Ciągle pada

Foto galeria

  Co robić w taką pogodę, są różne opcje ; siedzieć na kanapie przed telewizorem, wysprzątać mieszkanie, zaprosić znajomych na motyla Wink

Ogólnie nie wyściubiać nosa za drzwi, ale ... 

Czytaj całość...
Na przekór..

Foto galeria

 …. prognozom, na przekór ciężkim chmurom wiszącym nad Tychami wczorajszego ranka, na przekór rzęsistemu deszczowi, który zaczął padać gdy wsiadaliśmy do auta, na przekór wszelkim znakom na niebie i na ziemi postanowiliśmy wybrać się w Beskidy i poszwendać po różnorakich zakamarkach leśnych.

Czytaj całość...
Ostatnie smardze 2009

Foto galeria

 Dni coraz dłuższe, coraz bliżej do grzybów lata a więc ostatni moment rozejrzeć się za tym co przemija, czyli grzybasami wczesnej wiosny to jest za smardzami. Aby cel zrealizować trzeba było udać się w tereny wyżej położone najlepiej ponad 1000m n.p.m.

Czytaj całość...
Wreszcie...

Foto galeria

 Aż mnie skręcało kiedy oglądałam zdjęcia grzybków spotkanych i zbieranych ostatnio przez innych Grzyblandczyków. Te poćce, siatkusie, osicoki...ech...

A ja przez kilka dni byłam uziemiona w domu i nie było mowy o wyskoczeniu za miasto...

Czytaj całość...
Już są podgrzybki

Galeria foto

 

Dzisiejszy spacer po lesie miał być wczorajszy, ale i tak dobrze, że nie jutrzejszy. Wszystko to przez te czerwcowe deszcze.

Czytaj całość...
Czy to już ostatnie?

Foto galeria

 Wróciliśmy na kilka dni do domu. Niedoleśnieni byliśmy totalnie, więc piątek postanowiliśmy wykorzystać na całodzienny wypad na Słowację. Słoneczko od rana zapowiadało udany dzień. Poza głębokim oddechem górskim powietrzem , naszym celem było znalezienie ostatniego smardza w tym sezonie. Najpóźniej znaleziony smardz jak wiemy należy do Forela i było to dnia 1 czerwca.


Czytaj całość...
Krakusy w Gdańsku
 Dwa emaile dwa telefony i Amisie są w Gdańsku.Jak wyjeżdżali z Sępólna od Waldemara umówiliśmy się na spacer po naszych Lasach Oliwskich.Punkt zbiorczy-meczet w Oliwie i heja doliną Samborowo do lasu...
Czytaj całość...
Smardz gigant

Foto galeria

 Będąc w niedzielę na grzybobraniu, szukając jednych z ostatnich smardzy przeszukiwałem miejsce obok mygły drewna, wiedząc, że może w takich miejscach mogę znaleźć jakiegoś „godnego” grzyba. Widzę jest smardz. No to fajnie, spoglądam dalej. Kolejny wystaje główka, ach co ja mówię, głowa smardza, potężna!

Czytaj całość...
Pomorskie wycieczki z Grzybomaniakami - czyli jak w maju zbierałam grzyby

Foto galeria

 W przedostatni majowy weekend zachciało mi się odwiedzić znajomych i przyjaciół w okolicach Kołobrzegu. A że po drodze miałam odwiedzić przyjaciółkę pod Słupskiem, natrafiłam tam na kilka ciekawych grzybków - z czego jeden to albo Krążkownica wrębiasta, albo Kustrzebka zmienna, ale i tak REKORDOWA, bo miała 15 cm średnicy...

Czytaj całość...
Na przekór suszy

Foto galeria

 Po srogiej zimie i mokrym przedwiośniu w Beskidach i przyległej Oravie można było się spodziewać obfitego wysypu smardzów. Niestety wiosenna pogoda rozczarowała nas wielotygodniową suszą, mimo to postanowiłem stawić czoła niesprzyjającym warunkom atmosferycznym i udać się na poszukiwanie grzybów.

Czytaj całość...
Wspomnienia Nówki - czyli wyprawa na smardze z fachowcami

 Mam na imię Ania, mieszkam w Poznaniu. Na jesiennych grzybach się znam, bo wciąż żyję. Moja Lusi opowiadała mi już od dawna jacy fajni z Was ludzie, jacy znawcy sztuki grzybiarstwa, jak to Zibi jada 300 gatunków grzybów itd...W zimie zapadła decyzja: Lusi zapisała mnie na zlot smardzowy.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

22 Stycznia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 582 gości online