Grzyby-Start
Dochodzenie Justyna-prasa donosi

 Nasz niezastąpiony kolega Justyn Kołek w związku z niepokojącymi doniesieniami o zakazie wywozu ze Słowacji runa leśnego postanowił to sprawdzić. W czwartek wraz z reporterem Gazety Wyborczej udał się w okolice Babiej Góry po stronie Słowackiej aby osobiście przekonać sie o prawdziwości doniesień.

                                                        Komentarze
 

Świat jest mały

Galeria foto

Galeria foto-grzyby 

 Po ostatnich doniesieniach, że grzybów na ogół brak, postanowiliśmy z Asią późnym wieczorem sami się o tym przekonać odwiedzając stoki i okolice Babiej Góry po stronie Słowackiej.

Czytaj całość...
Zapowiada się szybki koniec sezonu grzybowego
Wczesne odloty zwiastują mroźną zimę

Bociany z woj. lubuskiego w większości wyruszyły już w drogę do Afryki. Według przekazów ludowych, jeśli ptaki te odlatują przed dniem św. Bartłomieja (24 sierpnia), zima nadejdzie szybko i będzie mroźna – powiedział badacz bocianów prof. Leszek Jerzak z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj całość...
Boeing 747

Galeria foto

 Co ma wspólnego największy samolot odrzutowy zwany popularnie Jumbo Jet z grzybami ?

Niech ta krótka notatka będzie odpowiedzią na to pytanie.

Czytaj całość...
Jak magnes

Galeria foto

 Mimo, że zawsze z Asią na wypoczynek nie wybieramy się w te same miejsca, zaprzyjaźniona leśniczówka na Pomorzu swoją atmosferą i przepięknymi różnorodnymi lasami przyciąga nas jak magnes. Tak też było w tym roku. Gościliśmy tam przez dwa tygodnie wraz z grupą przyjaciół już czwarty rok z rzędu.

Czytaj całość...
Szacki Park Narodowy (UKRAINA)

Galeria zdjęć

 Krzysiek zaskoczył mnie totalnie. Był 25 lipca, imieniny mojego męża. Rano złożyłam mu życzenia i przekręciłam sie na drugi bok. Miałam chęć pospać dłużej. Ale nie dane mi dziś było słodkie lenistwo. Moja druga połówka brutalnie przywołała mnie do rzeczywistości.  - Wstawaj, jedziemy!! - Dokąd? - spytałam przecierając oczy... - Nie idziesz do pracy??!  - Niespodzianka odpowiedział mój mąż ... 

I tak wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę w ukraińskie lasy nad piękne jeziora Szackiego Parku Narodowego. 

Czytaj całość...
Czy Zibi dorówna- prasa donosi

 Dziennik Zachodni z dnia 13 07 2007 doniósł o znalezieniu największego grzyba świata w Meksyku. Grzyb ważył 20 kg i miał ponad 1,5 m wysokości i był jadalny. Sadzę że takim grzybkiem można zabezpieczyć tradycyjne zupy grzybowe co najmniej na trzy zloty. Myślę też że dla naszego „grzybiarza od zawsze” Zibiego jest to nie lada wyzwanie .

                                   Komentarze
 

Co dalej z Pustynią
 Gazeta Krakowska": Pustynia Błędowska, jak twierdzą fachowcy, to unikat europejskiego krajobrazu.
Czytaj całość...
Upalna Zmarzlica, czyli łikend pod Babią

Galeria foto- Asza 

Galeri foto-Asza-Grzyby 

Galeria foto-Mglejarka 

 Hmm, od czego by tu zacząć… najlepiej od początku. Podczas wystawy w Międzybrodziu tak sobie wspominałyśmy z Mglejarką zmarzlicowe klimaty i doszłyśmy do wniosku, że najwyższa pora na powtórkę z rozrywki, czyli – jedziemy do Zubrzycy! Ustaliłyśmy pasujący termin, do pomysłu zapalił się Zibi i załatwione. 
Czytaj całość...
Sobotnia wyprawa - 07,07,2007

Galeria foto  Świadzia

 Ten rok jeśli chodzi o zbiory  grzybów,  układa się wspaniale :) Wracając z kolejnej wyprawy przywozimy z Tedem coraz więcej grzybów, a ciekawostką jest to że zbieramy grzyby które nie powinny teraz rosnąć w takich ilościach - chodzi mi o podgrzybki brunatne i rydze.

Świadziu

Komentarze 

Czy nasza Anja się nudzi -prasa donosi
 Nasza Anja na pewno się nie nudzi. Oczywiście że nie , jak jest w naszym towarzystwie. Ale czy tak jest na pewno, postanowiła sprawdzić „Gazeta Wyborcza”. Jak widać na zdjęciu Anja przed Dniami Morza miała pełne ręce roboty (a nawet koszy), co stwierdziwszy reporter gazety, nie omieszkał obwieścić owego bezspornego faktu.

 

                                             Komentarze 

<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 Następna > Ostatnia >>

29 Maja 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusława,
Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor,
Teodozja
Do końca roku zostało 217 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 951 gości online