Grzyby-Start
Prawie grzybobranie
Galeria foto
 

Lasek Wolski zna chyba każdy Krakus i nie obcy jest on innym ludziom w Polsce.
Nie będę się więc o nim zbytnio rozpisywać...

Czytaj całość...
Weekend w Lipnicy Wielkiej

W Lipnicy Wielkiej bywałam zwykle w celach obserwacji ptaków, na tamtejszych łąkach i w pobliżu zbiornika Orawskiego. Czas był najwyższy spenetrować ją grzybowo, szczególnie że tyle ciekawych gatunków z tamtych okolic przedstawiali na swoich fotografiach inni Forumowicze.

Czytaj całość...
II Wielkopolskie Grzybobranie z Pyrą w tle-Zbąszyń 2009

Foto galeria- Izeczka                               Foto galeraia- Marjan                                                          Foto galeia-Urania                                  Foto galeria-Grzegorzww                                                  Foto galeria-Małgi                                   Foto galeria-Mikołaj                                                              Foto galeria-Asza                                     Foto galeria - Amiś                                                               Foto galeria-Anja

 W dniach od 4 do 6 września br., moja malutka rodzinna miejscowość w Pyrlandii – Zbąszyń – stała się na krótki czas grzybową stolicą Polski ;). Misternie planowany, przez trzech wodzów, od stycznia, zlot Grzyblandzczyków stał się faktem! W związku z tym, że zbąszyńskie tereny postanowiła odwiedzić prawie cała Polska, musieliśmy dopiąć wszystko na „ostatni guzik” ;)
Czytaj całość...
Ostatnia w lesie w niedzielę

Już chyba nie pamiętam,  kiedy naleśniałam się,  albo „zdobywałam” jakąś górę.
Wspomnienia o borowikowym Czyrńcu z Forelami prawie się zatarły.
Policzyłam już wszystkie źdźbła na łąkach wokół chałupki, zaprzyjaźniłam się z owadami, jeżem, dzięciołem i nietoperzami, które tak samo jak i ja mają obóz stacjonarny, … a z tygrzykiem Dziuńką jesteśmy już kumpelami Smile

Czytaj całość...
Czahankowe pożegnanie lata

Foto galeria

   Niby lato jeszcze trwa i słońce przygrzewa, ale już oznaki jego końca w powietrzu się snują w postaci cieniutkich pajęczyn. Pająk sił nabiera przed wyruszeniem w drogę i ja też robię co mogę, żeby z lekką myślą wyruszyć w Polskę .

Czytaj całość...
O mały włos, czyli...
Galeria foto
…SUCHOGŁÓWKOWY NAJAZD NA WYBRZEŻE GDAŃSKIE

Zaledwie kilka telefonów wystarczyło, aby zorganizować 16.08.2009 (w niedzielę) nad Bałtykiem KAMERALNE SPOTKANIE kilku Grzyblandczyków, którego gospodarzem mieli być MIRKI2.
Mnie też ładnie wszystko pasowało, bo było 3 dni za załatwienie swoich spraw, a i odległość 165 km, to nie jest znowu astronomia.Smile

Czytaj całość...
Borowików brak, a ja i tak muszę do lasu

Czy pająki tak mają, że mogą ciągle wisieć głową w dół?
Dziuniek rośnie w siłę, choć w ciągu kilku dni złapała mu się zaledwie 1 mucha.
Dokarmiać go, czy nie?

Czytaj całość...
Grzybobranie w cieniu Tatr

Foto galeria

 Z chwilą przyjazdu mojego i Funi do Bielska-Białej radykalnie zmniejszyła się odległość między Rudkiem, Bogdanem i nami, co zasadniczo ułatwiło zorganizowanie jakiejś wspólnej wyprawy na grzyby. Rudek zaproponował wyprawę w rejony pobliskie Słowackiego Raju.

Czytaj całość...
"Białe" czarne cholewki

Foto galeria

 To, że znalazłam w swoim lesie ciekawostkę w postaci albinotycznego Lejkowca Dętego, którego popularna nazwa regionalna to Czarna Cholewka, nie znaczy, że nie spotkałam innych ciekawych grzybków. Problemem jednak było dopasowanie do nich nazwy. Oczywiście można podjąć próbę posiłkowania się atlasem, ale najlepiej jak w realu ktoś pomoże. Nie zastanawiając się więc wiele wybieram numer w telefonie i dzwonię.

Czytaj całość...
Wystawa grzybów Skoczów 2009

Foto galeria

 W dniu dzisiejszym rozpoczął się w Skoczowie I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KUCHNI ZBÓJNICKIEJ. W programie między innymi: pokazy kulinarne mistrzów kuchni z Polski, Belgii i Francji, występy kapeli góralskich, a także konkursy w gotowaniu potraw zbójnickich. Jeśli potrawy zbójnickie, to oczywiście grzyby oraz wystawa grzybów którą wspólnie z Justynem przygotowali Benia, Janusz, Mikołaj i ja.

Czytaj całość...
Znane i nieznane

Foto galeria

 Ostre, piekące promienie lipcowego słońca nie pozwalają na rozwój wielu gatunków grzybów, w lesie cisza i spokój, czasami słychać tylko śpiew ptaków lub trzask łamanych gałęzi przez leśne zwierzęta. Grzybiarze nastawieni na duże pozyski czekają na bardziej sprzyjające warunki, by zapełnić koszyki do pełna. Są jednak miejsca, gdzie szemrzące górskie strumienie skutecznie nawilżają glebę, a ulistnione korony drzew chronią ją przed nadmiernym wysychaniem,

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

23 Listopada 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Adela, Erast,
Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes,
Przedwoj
Do końca roku zostało 39 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 561 gości online