Grzyby-Start
Czahankowe pożegnanie lata

Foto galeria

   Niby lato jeszcze trwa i słońce przygrzewa, ale już oznaki jego końca w powietrzu się snują w postaci cieniutkich pajęczyn. Pająk sił nabiera przed wyruszeniem w drogę i ja też robię co mogę, żeby z lekką myślą wyruszyć w Polskę .

Czytaj całość...
O mały włos, czyli...
Galeria foto
…SUCHOGŁÓWKOWY NAJAZD NA WYBRZEŻE GDAŃSKIE

Zaledwie kilka telefonów wystarczyło, aby zorganizować 16.08.2009 (w niedzielę) nad Bałtykiem KAMERALNE SPOTKANIE kilku Grzyblandczyków, którego gospodarzem mieli być MIRKI2.
Mnie też ładnie wszystko pasowało, bo było 3 dni za załatwienie swoich spraw, a i odległość 165 km, to nie jest znowu astronomia.Smile

Czytaj całość...
Borowików brak, a ja i tak muszę do lasu

Czy pająki tak mają, że mogą ciągle wisieć głową w dół?
Dziuniek rośnie w siłę, choć w ciągu kilku dni złapała mu się zaledwie 1 mucha.
Dokarmiać go, czy nie?

Czytaj całość...
Grzybobranie w cieniu Tatr

Foto galeria

 Z chwilą przyjazdu mojego i Funi do Bielska-Białej radykalnie zmniejszyła się odległość między Rudkiem, Bogdanem i nami, co zasadniczo ułatwiło zorganizowanie jakiejś wspólnej wyprawy na grzyby. Rudek zaproponował wyprawę w rejony pobliskie Słowackiego Raju.

Czytaj całość...
"Białe" czarne cholewki

Foto galeria

 To, że znalazłam w swoim lesie ciekawostkę w postaci albinotycznego Lejkowca Dętego, którego popularna nazwa regionalna to Czarna Cholewka, nie znaczy, że nie spotkałam innych ciekawych grzybków. Problemem jednak było dopasowanie do nich nazwy. Oczywiście można podjąć próbę posiłkowania się atlasem, ale najlepiej jak w realu ktoś pomoże. Nie zastanawiając się więc wiele wybieram numer w telefonie i dzwonię.

Czytaj całość...
Wystawa grzybów Skoczów 2009

Foto galeria

 W dniu dzisiejszym rozpoczął się w Skoczowie I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KUCHNI ZBÓJNICKIEJ. W programie między innymi: pokazy kulinarne mistrzów kuchni z Polski, Belgii i Francji, występy kapeli góralskich, a także konkursy w gotowaniu potraw zbójnickich. Jeśli potrawy zbójnickie, to oczywiście grzyby oraz wystawa grzybów którą wspólnie z Justynem przygotowali Benia, Janusz, Mikołaj i ja.

Czytaj całość...
Znane i nieznane

Foto galeria

 Ostre, piekące promienie lipcowego słońca nie pozwalają na rozwój wielu gatunków grzybów, w lesie cisza i spokój, czasami słychać tylko śpiew ptaków lub trzask łamanych gałęzi przez leśne zwierzęta. Grzybiarze nastawieni na duże pozyski czekają na bardziej sprzyjające warunki, by zapełnić koszyki do pełna. Są jednak miejsca, gdzie szemrzące górskie strumienie skutecznie nawilżają glebę, a ulistnione korony drzew chronią ją przed nadmiernym wysychaniem,

Czytaj całość...
Brętowo- zagrożona oaza zieleni

 Jednym z powszechnie występujących negatywnych zjawisk społecznych jest brak etyki w relacjach międzyludzkich oraz w odniesieniu do natury. Dobrym przykładem pomijania ekoetyki może być działalność gospodarcza polegająca na intensywnym (żywiołowym, nierzadko błędnym – co wychodzi na jaw po latach) przekształcaniu naturalnych siedlisk w obszary antropogeniczne bez uwzględnienia rozwiązań alternatywnych.

Czytaj całość...
Polskie papugi

Często nie zauważamy naszych polskich ptaków, nie zwracamy uwagi gdy coś przeleci przed nami w poprzek leśnej drogi. Jesteśmy grzybiarzami, więc idąc po lesie przeważnie patrzymy pod nogi, a nie na korony drzew. Tongue out Szare i niepozorne, szybujące wysoko, a nawet śpiewające są dla większości z nas po prostu częścią przyrody, której elementy cenimy i szanujemy, ale nie zawsze potrafimy nazwać po imieniu. Ale są w naszym kraju takie ptaki, które nawet grzybiarz zauważy...

Czytaj całość...
W królestwie motyli

Foto galeria

 Jeżdżąc tu i tam po Polsce zawsze staram się zaglądnąć do lasu, a zwłaszcza odwiedzić ciekawe przyrodniczo miejsca.

Tym razem padło na Dolinę Hołubli, która znana jest z rezerwatu i ścieżki przyrodniczo – dydaktycznej.

Czytaj całość...
Wspomnienia ze Slanej czyli jak zbobyliśmy Babią Górę

Foto galeria

 Niektórzy przyjeżdżają na zlot majowy, by spotkać innych grzybiarzy pośpiewać przy ognisku lub porządnie się wyspać (zdarzają się czasem nawet tacy, którzy przybywają z myślą o grzybach!). Kuba przyjął moje zaproszenie głównie ze względu na Babią Górę, którą planowaliśmy zdobyć. Taki był przynajmniej oficjalny argument, jakim skusiłem kolegę z lat dziecięcych do udziału w smardzowym zlocie w Slanej Vodzie.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

23 Września 2017
Sobota
Imieniny obchodzą:
Boguchwała,
Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla
Do końca roku zostało 100 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 570 gości online