Grzyby-Start
Cesarskie pod śniegiem

Foto galeria

 Za oknem rzęsisty deszcz, w górach obfite opady śniegu. Justyn donosił, że w Międzybrodziu biało, miejscami warstwa śniegu sięga trzydziestu centymetrów.

No cóż, pomyślałam, czas na podsumowanie sezonu 2009. Na znalezienie nowych, rzadkich, nieznanych mi z natury gatunków grzybów przyjdzie czas w następnym roku.

Czytaj całość...
W pogoni za słońcem

Foto galeria

 W Warszawie od kilkunastu dni było pochmurno i deszczowo. Nawał obowiązków od jakiegoś czasu uniemożliwiał wypad do lasu a poza tym ta pogoda...Któregoś wieczoru Kula z Januszem uknuli plan - Kulki zrobią sobie wycieczkę na Śląsk. Asza zapraszała nas już wielokrotnie, ale sami wiecie jak to jest...nie po drodze.

Czytaj całość...
Patriotyczne Grzybobranie 2009

Galeria zdjęć

Kilka dni temu, gdy Dorotka szukała boczniaków na Ponidziu, zrodził się pomysł, by w Święto Niepodległości najechać tyskie lasy.

Asza i Janusz ochoczo zgodzili się na najazd grzyblandzkiej hordy. Plany były ambitne: wyjazd do lasu, ostatni borowik, ognisko, tańce, śpiewy i hulanki do białego rana.

Czytaj całość...
Mam i ja...

Niedziela była pogodowo nieciekawa, ale spacer po lesie może być przyjemny w każdych warunkach, szczególnie, że w tygodniu nie mam przeważnie czasu się gdziekolwiek wyrwać. Ostatnio wszyscy znajdują buławki, więc postanowiłam również ich poszukać...

Czytaj całość...
Jak nas ktoś wyrąbał, czyli z wizytą u KRÓLA

Galeria

 Wczorajsza poranna mżawka nas nie odstraszyła i zaczęliśmy realizować PLAN. Droga do Buska stawała się coraz suchsza, a kiedy dojechaliśmy na miejsce, powitało nas całkiem jasne niebo i uśmiechnięte paszcze Zibiego, Marka i Kropki. 

Czytaj całość...
Fioletowawy odcień jesieni

 Galeria foto  
   Ubzdurałam sobie, że w ostatnim dniu października uwiecznię na karcie malowniczo snujące się mgły po łąkach i mroczne zakamarki lasu.
5:00 dzwoni budzik, wstaję, podchodzę do okna i … mgieł brak. Pakuję się z powrotem pod ciepłą kołderkę.
Śnią mi się takie mgły, że spokojnie mogą stanowić scenografię do filmów grozy.

Czytaj całość...
Krótki tekst o przemijaniu i nieśmiertelności

Galeria

                                                                                                      

Zrealizowałem swoje marzenie. Przestąpiłem bramę, za którą wstęp tylko nieliczni mają. Przede mną Rezerwat „Moczarne” i tor kolejki bieszczadzkiej opuszczony od 25 lat.

Czytaj całość...
Miał być Boletus, a była Typhula

Foto galeria

 Tegoroczna jesień nas nie rozpieszcza, kilka dni temu sypnęło nawet śniegiem. Staramy się więc skorzystać z każdego słonecznego dnia, by odetchnąć świeżym powietrzem. Jesień najpiękniej wygląda w górach porośniętych różnymi gatunkami drzew, w promieniach słońca gra kolorów jest przeurocza. W towarzystwie Foreli udaliśmy się na długi spacer.

Czytaj całość...
Dzisiejszy plan - buławka sitowata

 Dzisiejszy dzień, po 2-dniowej mojej nieobecności w lasach (ciągle pada - mniej niż +7 C) zatytułowałem sobie już przed wyjazdem: "Buławka sitowata"Dodatkowo byłem zainspirowany prze Aszę, na podstawie jej ostatnich postów oraz tym, że wreszcie z mojej LISTA GOŃCZYCH GRZYBÓW, czas na zrzucenie chociaż jednego gatunku, pojechałem w wymyślone wcześniej miejsce.

Czytaj całość...
Szósty Dolnośląski Festiwal Dyni
 Galeria foto  
   Dynia (Cucurbita L.) – rodzaj roślin jednorocznych z rodziny dyniowatych,  obejmujący około 20 gatunków. W stanie dzikim występują w strefach klimatu gorącego i ciepłego Ameryki.
Tyle Wikipedia.
Czytaj całość...
Soplówkowe szaleństwo

Foto galeria

 Mokra i deszczowa aura ostatnich dni nie nastrajała optymistycznie, jednak wilgotne powietrze z pewnością dobrze wpływało na rozwój grzybów. Dzisiaj zza chmur wyjrzało słoneczko, wyruszyliśmy więc do bukowego lasu, mając nadzieję na spotkanie z boczniakami.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

23 Listopada 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Adela, Erast,
Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes,
Przedwoj
Do końca roku zostało 39 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 571 gości online