Grzyby-Start
Górskie uroki zimy
 Foto galeria  
 

 Motyli białych — kwiatów białych,
Padły na ziemię gęste roje:
W dziecinnych pląsach rozszalałych,
Złożyły senne płatki swoje.

Spuściło niebo swe muśliny,
I otuliło świat ich bielą...
Nadeszły białych snów godziny,
Pod śnieżną, ciepłą ich pościelą.

Czytaj całość...
Niebezpieczne grzybki

 Człowiek już od zarania dziejów miał do czynienia ze środkami odurzającymi. Pierwotnie były to naturalne substancje pochodzenia roślinnego lub grzybowego. Dzięki nim nasi przodkowie potrafili „ujrzeć” przyszłość swojego plemienia oraz lepiej znosić ból i zmęczenie w trakcie wykonywania ciężkiej pracy.

Czytaj całość...
Czy jesteśmy bezbronni

Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń (…). Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj i za jego rozwój, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem (…). Niech ich wspierają organizacje, które stawiają sobie za cel obronę dóbr naturalnych.

Niepohamowany pęd nielicznej grupy uprzywilejowanej do przywłaszczania sobie dóbr ziemi i do ich eksploatacji stają się przyczyną nowego rodzaju zimnej wojny (Papież Jan Paweł II).

Czytaj całość...
Pod ziemią

Foto galeria

 Witam wszystkich grzybomaniaków w tym to newsie, chciałbym się podzielić informacjami i pokazać zdjęcia kilku gatunków grzybów podziemnych.

Korzystając z zaproszenia słowackich przyjaciół Stana i Vlada postanowiłem razem z nimi szukać grzybów, które na co dzień z uwagi na sposób poszukiwań nie są częstym celem wypraw do lasu.

Czytaj całość...
Rysy
 Galeria foto  
 

 Każdy wie, że urlop trzeba wykorzystać maksymalnie i to w stylu jaki się lubi.                                                                                               Niektórzy planują  go tygodniami,  inni są całkiem spontanicznie, generalna zasada jest taka -  to ma być niezapomniany czas – następny dopiero za rok.

Ja sobie coś tam zaplanowałam,  ale jak to w życiu bywa Jednak na wypad w bliskie Taterki to ja zawsze Laughing

Czytaj całość...
Moje pierwsze w życiu boczniaki
 Galeria foto Mglejarka  
   Człowiek cały czas zagoniony;  praca, dom, praca, dom, i tak w koło Macieju.
Coraz bardziej zaczynałam tęsknić za leśnymi spacerami ale w jakimś miłym towarzystwie.
Kogo by tu wyciągnąć o tej porze w knieje, żeby nie pomyślał o mnie dziwnie …
Czytaj całość...
Prezent od ... NATURY
 Galeria foto  
   Jeden z moich znajomych jest smakoszem grzybów mun. Jakiś czas temu dałam mu słowo, że dostanie ode mnie w prezencie mikołajowym koszyczek uszaków bzowych.
Słowo się rzekło …
Czytaj całość...
Słoneczne plamy
 Galeria foto  
  News będzie dotyczył aktywności słońca.
Najstarszym sposobem określania aktywności Słońca jest liczba plam, która jest opisywana tzw. liczbą Wolfa. Oblicza się ją bardzo prosto – do całkowitej liczby plam dodaje się liczbę grup plam pomnożoną przez dziesięć. 
Czytaj całość...
Na starych śmieciach czyli wizyta w Lesie Bronaczowa

 Galeria zdjęć

 Po obudzeniu zza okna wyszczerzyła kły mleczna mgła. Umyłem zęby i mgła opadła. To dobrze, myślę sobie, bo jesteśmy umówieni z Agatą i Łukaszem na wizytę w rezerwacie Kozie Kąty. Czyli pisząc po ludzku, w Lesie Bronaczowa. Las, o którm powyżej, rośnie sobie kilkanaście kilometrów od Krakowa. Można napisać, że jadąc w kierunku Zakopanego, mija się go po prawej ręcę.

Czytaj całość...
Cesarskie pod śniegiem

Foto galeria

 Za oknem rzęsisty deszcz, w górach obfite opady śniegu. Justyn donosił, że w Międzybrodziu biało, miejscami warstwa śniegu sięga trzydziestu centymetrów.

No cóż, pomyślałam, czas na podsumowanie sezonu 2009. Na znalezienie nowych, rzadkich, nieznanych mi z natury gatunków grzybów przyjdzie czas w następnym roku.

Czytaj całość...
W pogoni za słońcem

Foto galeria

 W Warszawie od kilkunastu dni było pochmurno i deszczowo. Nawał obowiązków od jakiegoś czasu uniemożliwiał wypad do lasu a poza tym ta pogoda...Któregoś wieczoru Kula z Januszem uknuli plan - Kulki zrobią sobie wycieczkę na Śląsk. Asza zapraszała nas już wielokrotnie, ale sami wiecie jak to jest...nie po drodze.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 Następna > Ostatnia >>

22 Stycznia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 590 gości online