Grzyby-Start
Michał donosi - na Lubelszczyźnie też nieźle!! 21.06.2012

    czytaj więcej

Lasy Ponidzia obfitują w grzyby 21.06.2012

   czytaj więcej

3 x M nad Biebrzą cd

Foto galeria Mirki2

Foto galeria Mglejarka

Foto galeria Mirki

 
   Biebrzański Park Narodowy chroni rozległe i prawie niezmienione dolinowe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin, ptaków i innych zwierząt oraz naturalnych ekosystemów. Dolina Biebrzy jest bardzo ważnym miejscem gniazdowania, żerowania i odpoczynku dla ptactwa wodno-błotnego, toteż w roku 1995 została wpisana na listę siedlisk konwencji RAMSARowskiej tj. obszarów mokradłowych o międzynarodowym znaczeniu, zwłaszcza jako środowiska życia ptactwa wodno-błotnego. ( źródło Net )
Czytaj całość...
3 x M nad Biebrzą
 Foto galeria  
   Mirki2 i ja oświadczamy, że tereny Biebrzy są przereklamowane. Tam są tylko podmokłe łąki, bagna, torfowiska, szuwary, wierzbowe zarośla i podmokłe lasy. Nawet porządnej BIEDRONKI tam nie ma. Na dodatek można ogłuchnąć od rechotu tysięcy żab Wink
Czytaj całość...
Smardzowate i inne wiosenne grzyby
 Foto galeria  
   W piątek zaraz po pracy miałam zamiar ruszyć w „swoje” mitrówkowe miejsce, więc zapakowany do auta aparat foto grzecznie sobie czekał.
Opuszczając budynek usłyszałam charakterystyczny dźwięk z plecaczka, to komórka domagała się uwagi. Sms od Ząbka był tej treści:
„Gwiazda, szyszki na ogonkach już kwitną. Mam dzisiaj wolne, przybywaj”
Czytaj całość...
W pogoni za boczniakiem topolowym

Foto galeria

 Od początku kwietnia odwiedzaliśmy stanowisko boczniaka topolowego Pleurotus calyptratus, przeglądając dokładnie rosnące i leżące topole w nadziei na jego znalezienie po czterech latach, kiedy to spotkałam go po raz pierwszy. Od tej pory każdego roku lustrowaliśmy pniaki i konary bez oczekiwanego rezultatu.

Czytaj całość...
Roztocze - część trzecia, ostatnia

Galeria zdjęć

Czas na trzecią część bajań o Roztoczu. Jest trochę opowieści bez zdjęć, potem trzeba by ich wstawić dużo w krótkim fragmencie tekstu. Trudne zadanie, dlatego poprosiłem Dorotkę, aby wstawiła je „proporcjonalnie”. Dopasujcie, proszę obrazki do tekstu. Nie jest to trudne. Opisuję tylko trzy miejsca. Każde jest inne i każde jest piękne.

Czytaj całość...
Roztocze - część druga

 Galeria zdjęć

Z Czartowego Pola jedziemy automobilem do Józefowa i dalej do Zwierzyńca. Droga prowadzi częściowo przez Park Narodowy. Równolegle do drogi biegnie tor kolejowy. Lustruję go uważnie (wszak kocham wszystko, co jeździ na żelaznych kółkach). Podsypka bez chwastów. Styki szyn równiutkie, bez zapadnięć. Sześćdziesiątką można drzeć spokojnie. Wprawdzie pociągi pasażerskie na razie nie jeżdżą, ale 28 kwietnia, na stacji w Suścu będzie uroczyste przywitanie szynobusu  i przez cały sezon będzie jeździło 5 par dziennie. Od Zwierzyńca do Bełżca i z powrotem. A w Suścu będzie nawet na to powitanie konna bryczka. Umieją się Roztoczanie bawić!

Czytaj całość...
Roztocze

 Galeria zdjęć

Zbliżały się Święta Wielkiejnocy. Należało więc, jak mówi Zibi, „jechać na gotowe”. Wybór tym razem padł na Roztocze. Tam nas jeszcze nie było. Noclegi wybierałem w internecie. Najładniejszą stronę miała kwatera o nazwie „Stokrotka”  w Suścu. Leży on (ten Susiec, znaczy) na Roztoczu środkowym, niedaleko Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Zarezerwowałem pobyt i od tej pory kombinowałem, jak koń pod górę, którędy tam dojechać. Niby najprościej jest tą trasą, którą pojadą (w każdym razie będą próbować) kibice na Euro.

Kraków, Tarnów, Rzeszów, Jarosław itd…

 

Czytaj całość...
Śmigusowy wypad na Ponidzie

Foto galeria

 Tegoroczne Święta Wielkanocne postanowiliśmy spędzić ”grzybowo” Pogoda pokrzyżowała nam plany i postraszyła śniegiem i mrozem( u Rudka było -7 stopni). Nie zniechęciło nas to i w „lany poniedziałek” wybraliśmy się wspólnie odwiedzić tereny łowieckie Zibiego.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Następna > Ostatnia >>

24 Października 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Boleczest,
Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał,
Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało 69 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 667 gości online