Grzyby-Start
Dokąd na grzyby?
 Z grzybami jest tak, że pojawiają się niemal w każdym miejscu Polski, z tym że tylko w określonym czasie. Aby odnieść sukces w grzybobraniu kluczową sprawą obok "gdzie?" jest "kiedy?" wybrać się do lasu.
Czytaj całość...
Kraina Spokoju-Suwalszczyzna

Foto galeria


Jeszcze do dziś segreguję i przeglądam zdjęcia z mojego pobytu w północno – wschodniej Polsce.

Spędziłam tam wspaniałe chwile w znakomitym towarzystwie.

Czytaj całość...
Wielkopolskie Grzybobranie z Pyrą w tle

Foto galeria Asza-Dzień I
Foto galeria Asza- Dzień II

Foto galeria Forel 
Foto galeria Wacław 
Foto galeria Marjan 
Foto galeria Mikołaj 
Foto galeria Mglejarka-konkursy 
Foto galeria Mglejarka-Mikstat 
Foto galeria Mikołaj-Mikstat 07 

 Już poniedziałek i wierzyć się nie chce że Zlot już za nami. Zlot gdzie na zew Wielkiego Grzyba w dniach 7-9. 09. 2007 ściągnęło z całej Polski Bractwo Grzyblandu . Przybyło do Mikstatu położonego pośród przepięknych lasów Wielkopolski aby przez trzy dni wspólnie bawić się i uczyć. Mikstat powitał nas nieśmiałymi promykami słońca, które zapowiadało, że dla Grzyblandu zawsze jest pogoda. Przybyli weterani, a także nowicjusze zlotowi, przybyli grzybowi wyjadacze, a także raczkujący. Wszystkich witali serdecznie Wielkopolscy Gospodarze.

Cóż się tam nie działo, czegóż się nie zobaczyło, ileż grzybów nazbierało, to tylko mogą opowiedzieć uczestnicy zlotu.

Uroki Południowej Pyrlandii - napisał Mikołaj

Balanga czyli Zaczarowane Gałązki Małe- napisała Cywka

Refleksje Nówki- napisała  Czahanka

Konkursy z Pyrą w tle- napisała Mglejarka 

I jeszcze co nieco - napisał Wielki Grzyb 

Czytaj całość...
Ponownie o truflach
Trufle – grzyby cenniejsze od złota

 Ogromne pole trufli odkryli naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego, na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Za kilogram trufli, uznawanych przez niektórych za silny afrodyzjak, francuskie i włoskie firmy płacą nawet 3.600 euro.

Czytaj całość...
Wieśmakowe grzyby
Galeria foto

Relacja nie jest najnowsza, chociaż napisana dzień po wyprawie, ale dopiero dzisiaj mam dostęp do netu. Pojawiło się sporo dziwków w naszym ulubionym Beskidzie Makowskim, więc doszliśmy do jedynie słusznych wniosków i wybraliśmy się na rekonesans na nasze tajemne miejsce dziwkowe. Rekonesans to jak wiadomo wypoczynkowy wypad połączony ze spacerem po lesie. Wypoczywaliśmy przez 3 godziny, spotykając po drodze tabuny konkurentów pozyskiwaczy. Mimo to trafiliśmy prawie setkę dziwków, nie licząc drobnicy typu m. pieprzowe, koźlarze czy kurki. Wynik zdopingował nas do przerwania , w dniu następnym, zasłużonego wypoczynku nocnego i już o 5 rano byliśmy w lesie.

Czytaj całość...
Patrz na zieleń

Galeria foto

 To był motyw przewodni dzisiejszej wędrówki po MOIM LESIE, na którą zaprosiłam też zaprzyjaźnioną sąsiadkę Lenę.

Dwie blondyny w kniejach – brzmi nieźle ;)

Czytaj całość...
Grzyby mogą być groźne

Grzyby pod lupą

Specjaliści z Zakładu Alergologii Klinicznej Collegium Medicum UJ przeprowadzili badania powietrza w obrębie Rynku Głównego. Są już znane ich wstępne wyniki. - 12-godzinna analiza wskazuje, że stężenie zarodników grzybów jest w normie - poinformowała wczoraj kierownik zakładu prof. Krystyna Obtułowicz. - Wiarygodność tych analiz mogę gwarantować


Czytaj całość...
Dwa dni w Zubrzycy

Galeria  foto

 W piątek o 15 wyjechaliśmy z Tedem ze  do Zubrzycy, z nastawieniem na niezłe zbiory. Po przyjechaniu na miejsce od razu ruszyliśmy do lasu, który po dwóch godzinach spacerku obdarował nas poniższymi zbiorami: W sobotę po dość obfitym śniadanku o godzinie 9,30 wyruszyliśmy na 1200 metrów, gdzie spotkaliśmy w lesie Dorotkę i Amisia. Po długim i męczącym podejściu pod górę zaczęły się pokazywać grzybki SmileSmile. A to udało nam się pozyskać w ciągu 4 godzin wędrówki po lesie:

   Świadziu

                                           Komentarze
Dochodzenie Justyna-prasa donosi

 Nasz niezastąpiony kolega Justyn Kołek w związku z niepokojącymi doniesieniami o zakazie wywozu ze Słowacji runa leśnego postanowił to sprawdzić. W czwartek wraz z reporterem Gazety Wyborczej udał się w okolice Babiej Góry po stronie Słowackiej aby osobiście przekonać sie o prawdziwości doniesień.

                                                        Komentarze
 

Świat jest mały

Galeria foto

Galeria foto-grzyby 

 Po ostatnich doniesieniach, że grzybów na ogół brak, postanowiliśmy z Asią późnym wieczorem sami się o tym przekonać odwiedzając stoki i okolice Babiej Góry po stronie Słowackiej.

Czytaj całość...
Zapowiada się szybki koniec sezonu grzybowego
Wczesne odloty zwiastują mroźną zimę

Bociany z woj. lubuskiego w większości wyruszyły już w drogę do Afryki. Według przekazów ludowych, jeśli ptaki te odlatują przed dniem św. Bartłomieja (24 sierpnia), zima nadejdzie szybko i będzie mroźna – powiedział badacz bocianów prof. Leszek Jerzak z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Następna > Ostatnia >>

28 Marca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aniela, Antoni, Jan,
Krzesisław, Sykstus
Do końca roku zostało 279 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 138 gości online