Grzyby-Start
Szczyty Korony Gór Polski

Galeria foto

 Dzisiejszą wycieczkę odbyłam w słońcu, deszczu i śniegu. Pogoda zmieniała się dosłownie co parę minut. Niezmienny był jedynie porywisty wiatr.

Czytaj całość...
Leskowiec

 Galeria fotografii

 Odpowiadając na interpelacje Aszy i Mikołaja zamieszczoną na forum spieszę donieść, że w niedzielę ufając w pomyślną prognozę pogody w niepełnym składzie Grupy Ruczaj udaliśmy się w góry Beskidu Małego, a dokładniej mówiąc na:

Leskowiec i Jaworzynę (922 m i 890 m), które stanowią integralną całość, ale nie należy ich ze sobą mylić. Po drodze podziwiamy dorodne okazy jemioły, która zaatakowała drzewa przy szosie Kraków -Bielsko Biała.

Czytaj całość...
To już wiosna ?

 Bociany wracają do Polski - to już wiosna!

Takie informacje przekazali ornitolodzy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków - Iwona Ibron i Krzysztof Molewski.

Czytaj całość...
Wawrzynkowy dzień

Galeria foto

 Rano spojrzałam w okno i zachwycona świecącym słoneczkiem natychmiast umówiłam się telefonicznie ze Stasią na podziwianie panoramy Tatr w Mogilanach. Mina nieco mi zrzedła, jak po wyjściu na balkon zobaczyłam ledwie zarys Babiej Góry. Przejrzystość powietrza nie była jednak dziś doskonała. Nic to, zaglądniemy więc do Lasu Bronaczowa – stwierdziłam.

Czytaj całość...
Wyśrubowany smardzowy rekord

Foto galeria

 Cały czwartkowy wieczór coś za mną chodziło, coś mnie dręczyło, nie do końca mogłem sobie uzmysłowić co to może być, dopóki Asia nie powiedziała „jak będzie jutro pogoda to robimy porządki na działce”. I wtedy już wiedziałem. Rekord SMARDZOWY należy poprawić.

Czytaj całość...
Iście wiosenna wycieczka

Foto galeria

     Dzisiejszy wypad do lasu miałyśmy ze Stasią zaplanowany już od kilku dni. Nawet dzisiejsza smogowo – mglista pogoda w Krakowie nie była w stanie odwieść nas od wcześniej podjętej decyzji. O 10-tej wsiadłyśmy do samochodu i ruszyłyśmy poszukać coś grzybowego lub coś wiosennego.     „Drąc” autostradą aż 80 km/h, omawiając szczegóły naszej wycieczki i planując, co MUSIMY znaleźć, dotarłyśmy do Lasu Zabierzowskiego.

 

Czytaj całość...
W góry, w góry miły bracie...

Nieciekawa pogoda była powodem naszej miejskiej , ale nie pozbawionej akcentów górskich wędrówki. Wybraliśmy się szlakiem krakowskich kopców , a że jest ich cztery wycieczka do krótkodystansowych nie należała.

Czytaj całość...
Wspomnień czar

Foto galeria

 W listopadzie obiecałam, że pojawi się news o Szczelińcu Wielkim i takowy napisałam podczas ferii. Niestety, natychmiast o nim zapomniałam.

Temat KORONY GÓR POLSKI na forum znów odżył, więc szybciutko póki pamiętam wstawiam newsa i zapraszam wszystkich na wirtualną wycieczkę do Magicznej Kotlinki i nie tylko

Czytaj całość...
Jak gońba się w Bukowinie odbyła...

     Galerie: Adriana, Amisia , Doroty, Zibiego

    W ostatnią niedzielę w ramach Tatrzańskiego Karnawału odbyła się kolejna "Kumotersko gońba", tym razem w Bukowinie Tatrzańskiej.

    Na imprezie nie zabrakło grzyblandzkich reporterów.  

Czytaj całość...
Ach te kolorowe jarmarki...
Galeria - Targ          

    Środa może być nie tylko Popielcowa lub Wielka; może być także TARGOWA. W środę taką, z odległych nawet stron (z Nowego Targu, Śląska, Zakopanego, Krakowa…), do Jabłonki przed świtem jeszcze jadą automobile wypakowane towarem do granic możliwości. To już co prawda nie to, co furmanki przez konie ciągnięte, ale targ jaki jest, każdy zobaczyć może. Zapraszam do krótkiego (bo zimno) spaceru po zimowym targu.

Czytaj całość...
W poszukiwaniu trzęsaków

Galeria foto

 

Krótka relacja z dzisiejszego spaceru po Lesie Bronaczowa.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Następna > Ostatnia >>

25 Kwietnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Jarosław, Marek,
Wasyl
Do końca roku zostało 251 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 1613 gości online