Grzyby-Start
Nadejdzie za miesiąc
Napisał Dorota   
wtorek, 20 luty 2007

Wiosna za miesiąc zagości w kalendarzu. Ale pierwsze ślady jej obecności z łatwością możemy dostrzec już teraz - pierwsze wiosenne kwiaty, pylące leszczyny i olsze oraz dobrze wszystkim znane bazie budzą nadzieje na wcześniejsze przyjście najwspanialszej dla mnie pory roku. Takiej, z seledynowymi listkami okrywającymi zaróżowione gałązki brzóz, polanami kwitnących krokusów, szyszkówkami i pierwszymi smardzykami....

    Aż się rozmarzyłam... Tymczasem...

    Wreszcie nadszedł dla mnie wolny dzień. Liczyłam na to, że taka
okazja będzie wystarczającym powodem dla słonka, aby zaświecić po wiosennemu. Niestety tak się nie stało... Jednak pogoda do konnej przejażdżki czy spaceru po lesie może być tylko dobra lub bardzo dobra... Dzisiaj była tylko dobra.


    Na podkrakowskich łąkach nie ma już nawet śladu po śniegu, drzewa, mimo iż bezlistne jeszcze, mają wiosenne kolory - życie zaczyna w nich krążyć, pojawiły się pierwsze czajki, które napełniają swymi okrzykami podniebną przestrzeń.

Sarnie stada rozproszyły się już w mniejsze grupki - żerują teraz po trzy - cztery sztuki i wolą skubać soczystą oziminę niż korzystać z zapasów wyłożonych dla nich w paśnikach. Również polne zające pomykają żwawo w poszukiwaniu wiosennego jedzonka.

Konie z tęsknotą wypatrują w dali soczystej zieloności łąkowych traw, które są wiosną najlepsze, chociaż trzeba się sporo napracować pyszczkiem, żeby uskubać kilka garstek.

I wreszcie koty stajenne, które na całego czują wiosny powaby i napełniają bliższą i dalszą okolicę swoim marcowaniem, z którym do marca doczekać nie mogą.

Na koniec wiosnę, w niepełnym co prawda rozkwicie, przydybałam we własnym ogródku, w którym zakwitły przebiśniegi, krokusy i prymulki. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie będzie już dużych mrozów, które mogłyby zaszkodzić rozkwitającej przyrodzie.

Dzielę się z Wami dzisiejszymi wiosny znakami. Ćwiczę przy okazji newsów proste wstawianie, a  ewentualne komentowanie w istniejącym już temacie dokonajcie i wiosny u siebie szukajcie!

Komentarze

22 Marca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bazylissa, Bogusław,
Godzisław,
Katarzyna,
Kazimierz, Paweł
Do końca roku zostało 285 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 264 gości online