Grzyby-Start
Jesień , góry i grzyby
poniedziałek, 13 październik 2008

Foto galeria

 Złota Polska Jesień, gdzie indziej tak bardzo można odczuć jej urok, jak nie w górach. Długo oczekiwana w końcu nadeszła.

Nasz dobry znajomy Justyn Kołek przekazywał w piątek na radiowej antenie informacje o występowaniu grzybów, a spikerzy wtórując mu zapraszali słuchaczy do weekendowych grzybobrań.

 

Już od wczesnego świtu w sobotę lasy wokół Tychów pełne były poszukiwaczy leśnych skarbów, niedziela zapowiadała się podobnie. Na wędrówkę wybraliśmy więc bliski nam Beskid Mały.

Przemierzaliśmy zbocza wśród delikatnego szumu drzew i spadających liści, które  wyprowadziły nas na rozległe łąki, a na nich... grzyby. Stały dumnie jakby czekając na nasze przyjście czubajki kanie i rosnące gromadkami gąsówki fioletowawe [gąsówki nagie].

Przysiedliśmy chwilę upajając się bajecznym widokiem górskich szczytów przybranych w jesienne kolory, a gdy nadszedł czas powrotu, napełniliśmy kosze i ruszyliśmy w drogę powrotną sosnowo-świerkowym lasem, zbierając podgrzybki brunatne i nie tylko, jedyny borowik szlachetny tego dnia wyrósł przed nami tuż przy drodze prowadzącej do samochodu.

 Przy świecącym słońcu , górach ubarwionych wszystkimi kolorami jesieni i pełnych koszach „naładowaliśmy akumulatory” na cały tydzień.

 

 

Asza

                                              Komentarze

22 Stycznia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 586 gości online