Grzyby-Start
Uszaki szaleją
Napisał Dorota   
wtorek, 13 luty 2007

Fotogaleria - Dorota

Wczesnym rankiem pojechałam do koników i wybrałam się na spacer do lasu. Przez delikatną mgiełkę przeświecały pierwsze promienie słońca... Cały świat cieszył się pięknym dniem, a ptaki śpiewały zupełnie po wiosennemu.

 

Jak zwykle wzięłam z sobą reklamówkę, aby umieścić w niej znalezione grzybki. Okazało się jednak, ze uszaki oszalały - obsiadły wszystkie krzewy dzikiego bzu i nie tylko... Wyrosły na grabie, na wierzbie, na ściętych pniakach, na suchych i żywych drzewach i krzewach...

Wróciłam do stajni, wyczyściłam koniki i pojechałam do lasu Czarną Błyskawicą, w której zawsze mam pazerniaczy kosz i narzędzie mordu, scyzorykiem zwane. Rzuciłam się na uszaki w zapale bojowym (ale nie zapomniałam o robieniu zdjęć) i kosiłam przez pierwsze pół godziny wszystko, co wpadło mi w oczy. Później wybierałam te najpiękniejsze, a po dwóch godzinach robiłam wszystko, zeby tylko nie zobaczyć kolejnych grzybków. To się jednak nie udawało... Uszaki zatrzymywały mnie co krok, nie pozwalając wyjść z lasu. Wreszcie udało mi się (prawie z zamkniętymi oczami) wyjść z uszakowego zagłębia.

Znowu zajęłam się obróbką... Uszaki zamarynowałam w zalewie słodko-kwaśnej. Będzie mozna popróbować na pierwszym spotkaniu.

komentarze

20 Listopada 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 179 gości online