Grzyby-Start
Kraków-miasto smardza
Napisał Marta   
czwartek, 19 kwiecień 2007

Galeria foto

 Moją dawną pasją było chodzenie po muzeach, zwiedzanie zabytków i historia mojego miasta. Dalej to lubię ale nie jest to moim wiodącym hobby.

Teraz przeczesuję wzrokiem każdy kawałek zieleni z góry na dół, a nawet na wskroś ;)

Wiadomo czego szukam. Nawet najmniejszy, grzybowy okaz wywołuje u mnie falę radości, a grzyb pod ochroną wręcz euforię :)


 

Czasami jadąc tramwajem czy autobusem widząc jakieś krzaki czy drzewa lubię sobie gdybać jaki gatunek grzyba można byłoby tam spotkać przy odrobinie szczęścia.

Postanowiłam przestać gdybać i zacząć aktywnie szukać.

Wsiadłam dziś na rower z aparatem w plecaczku i „przepedałowałam” sporo kilometrów.

Dwa razy omal nie zaliczyłam gleby, a raz chciałam pojechać pod prąd :)

Intuicja mnie nie zawiodła, a gdybanie okazało się słuszne – trafiłam na SMARDZE !!!

 7 pięknych, dojrzałych owocników !!! Przed sesją zdjęciową odtańczyłam taniec radości ( oczywiście w bezpiecznej odległości od grzybów ), dobrze, że jest to miejsce raczej odludne ;)

Postanowiłam odwiedzić też „stare śmieci”, miejsce gdzie dawniej mieszkałam i sprawdzić czy w tym roku w pewnym miejscu pojawiły się grzyby. W tamtym roku trafiłam tam na pozostałości po piestrzenicach, smardzówkach lub smardzach, ciężko mi było oznaczyć po „kikutach” pozostawionych w ziemi :(

Niestety, znów miałam pecha, trafiłam na zadeptany trawnik. Ale uważnie przeglądając każdy kawałek ziemi znalazłam kilka trzonów i 1 przydeptany okaz … SMARDZA !!!

Dobrze, że znów pojawiły się w tym samym miejscu ( teraz już wiem, że to morchella ), szkoda tylko, że ktoś je wykosił Ciekawa jestem czy ta osoba wiedziała, że zbiera gatunek chroniony ?

A w ogóle to nie mogę zrozumieć ludzi, którzy zbierają i jedzą miejskie grzyby, na dodatek pozyskane z miejsc gdzie swoje potrzeby załatwiają psy :/

Pisząc tego newsa cały czas zastanawiam się czy kiedyś uda mi się „skrobnąć” parę słów pod tematem „Kraków – miasto borowika” ;)

Mglejarka

                                                   Komentarze

 

24 Kwietnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Aleksy,
Egbert, Erwin,
Erwina, Fidelis,
Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir
Do końca roku zostało 252 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 464 gości online