Grzyby-Start
Majowe spotkanie w Chacie Slana Voda
Napisał janusz   
czwartek, 29 marzec 2007

Galeria foto

 Slana Voda to urokliwe miejsce u podnóża Babiej Góry, w którym w pierwszych dniach maja odbędzie się nasze spotkanie. Położone jest w malowniczej scenerii gór i krętej doliny rzecznej. Nazwa Slana Voda pochodzi od znajdującego się nieopodal silnie zmineralizowanego źródła, które znane i notowane było już w XVI wieku.

 


Znajdowało się tam kiedyś uzdrowisko, w którym leczono wszystkie choroby układu kostnego, trawiennego, krążenia, choroby skórne i  inne. Po zakończeniu I wojny światowej uzdrowisko podupadło. Po charakterystycznym domku z mineralną wodą nie ma już nawet śladu, można jednak napić się jej z trzech pobliskich źródełek. Inne osobliwości tego miejsca to dydaktyczna ścieżka wiodąca aleją Hviezdoslava, obok gajówki Rovień, aż po szczyt Babiej Góry. Możemy podziwiać chroniony jawor przy gajówce Rowień, polhorskie tajchy – tamy z przeznaczeniem dla tratew spławiających drewno, pozostałości bunkrów z niemieckiego systemu obronnego wybudowanego w czasie II wojny światowej od Boborowa aż po Czacę. Jedną z wymienianych osobliwości tego miejsca jest „Grzyb diabelskie kopyto”.

Dla osób lubiących pływać albo moczyć się, mam dobrą wiadomość, w Chacie znajduje się basen napełniany podgrzewaną, słoną źródlaną wodą, jest również sauna, będzie więc szansa na zregenerowanie organizmu. Myślę, że nie sposób będzie się nudzić podczas naszego wspólnego pobytu. Jeżeli nasuną się jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem. Zamieszczam kilka zdjęć przedstawiających okolicę, zobaczcie sami, jak tam jest pięknie.

Wszystkich chętnych miłośników grzybów i przyrody serdecznie zapraszamy.

                                                     Komentarze 


22 Czerwca 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Achacjusz, Achacy,
Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz,
Innocenty,
Innocenta, Kirył,
Paulina
Do końca roku zostało 193 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 59 gości online