Grzyby-Start
Wreszcie...
Nadesłał iza   
czwartek, 18 czerwiec 2009

Foto galeria

 Aż mnie skręcało kiedy oglądałam zdjęcia grzybków spotkanych i zbieranych ostatnio przez innych Grzyblandczyków. Te poćce, siatkusie, osicoki...ech...

A ja przez kilka dni byłam uziemiona w domu i nie było mowy o wyskoczeniu za miasto...

Ale dzisiaj, wreszcie mogłam się gdzieś ruszyć i rano postanowiłam odwiedzić las, w którym zaczynałam rozwijać swoje grzybnięcie dziecięciem będąc. Jakieś 10 dni temu było tam zupełnie pusto, ani jednego grzybka, lecz po ostatnich deszczach - kto wie? Rano niebo nie wyglądało zachęcająco, ale dołożyłam do plecaczka przeciwdeszczową kurtkę i już nic nie mogło mnie zatrzymać. Nawet godzina stania w korku nie popsuła mi humoru szczególnie, że zza chmurek wyjrzało słonko.

 

Las mnie trochę zaskoczył, ostatnio było kilka mokrych dni a jednak ściółka dość  sucha...Nie brałam koszyka, aż taką optymistką nie jestem, zawsze jednak mam przy sobie szmaciankę. I już po kilkunastu minutach przydała się! Przy drodze przywitał mnie muchomorek rdzawobrązowy, kawałek dalej wśród liści i mchu żółciły się śliczne kureczki. Pysk mi się ucieszył jak nie wiem co!!! Było też kilka gołąbków, nie bardzo się na nich znam, zresztą większość była zamieszkana albo, tak jak łaciate muchomory, zeżarta prawie w całości przez olbrzymie ślimaki.

 

 Zaciekawił mnie fioletowawy grzybek na pieńku, dobrze, że miałam ze sobą podręczny atlasik - to twardziak muszlowy. Nad czerdnidłaczkiem też się pochyliłam - może żółtołuseczkowy...? Spotkałam też różne śluzowce - nie wszystkie umiem nazwać, trzeba będzie poszukać w mądrych książkach. Poza tym były kwiatki, ptaszki, motylki, ślimaczki - jak to w lesie czyli cuuuudownie! Doleśniłam się i, obiecuję, będę teraz w lesie częściej.

Oj, zapomniałabym ! Były też poziomki :-) dobrze, że w zakamarkach plecaka znalazło się pudełeczko i mogłam nazbierać. Dedykuję Wam Wszystkim to serduszko, chociaż przez łącza, niestety, nie poczujecie nawet zapachu. Za to Kula będzie miał dzisiaj smaczną niespodziankę.

Izeczka

                                             Komentarze


11 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Damazy, Daniela,
Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało 21 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 580 gości online