Grzyby-Start arrow Kronika Grzyblandu
Kronika Grzyblandu
II Wielkopolskie Grzybobranie z Pyrą w tle-Zbąszyń 2009

Foto galeria- Izeczka                               Foto galeraia- Marjan                                                          Foto galeia-Urania                                  Foto galeria-Grzegorzww                                                  Foto galeria-Małgi                                   Foto galeria-Mikołaj                                                              Foto galeria-Asza                                     Foto galeria - Amiś                                                               Foto galeria-Anja

 W dniach od 4 do 6 września br., moja malutka rodzinna miejscowość w Pyrlandii – Zbąszyń – stała się na krótki czas grzybową stolicą Polski ;). Misternie planowany, przez trzech wodzów, od stycznia, zlot Grzyblandzczyków stał się faktem! W związku z tym, że zbąszyńskie tereny postanowiła odwiedzić prawie cała Polska, musieliśmy dopiąć wszystko na „ostatni guzik” ;)
Zlot na Św. Piotra - Międzybrodzie Bialskie 3-5.VII.2009
Zlot na Św. Piotra to już tradycja. W tym roku  przełożony na początek lipca, odbył się w Międzybrodziu Bialskim. Miejscowość ta położona jest na zachodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, w powiecie żywieckim województwa Śląskiego.  
III Wiosenny Zlot Grzyblandu Slana Voda 2009

Foto galeria Asza                Foto galeria Izeczka              Foto galeria Mglejarka                          Foto galeria Mikołaj            Foto galeria Bobson              Foto galeria Małgi                                   Foto galeria Wacław I       Foto  galeria Wacław II         Foto galeria Lusi                                     Foto galeria Mirka           Prezentacja Mirki2- cz1      Prezentacja Mirki2-cz2                      Foto galeria Agnieszka i Jarek

 Przy słońcu wypalającym na pył ziemię, przy bezchmurnym niebie zaczęli zjeżdżać na Zlot Grzyblandczycy z wszystkich stron kraju. Ten pierwszy wiosenny zlot jest jak budzenie się niedźwiedzia po zimowym śnie. Miło jest widzieć radosne twarze i chęci na trzydniowe smardzowanie.
Janów Lubelski 2008

Foto galeria Forel                    Foto galeria Zibi                           Foto galeria Urania

Foto galeria Asza                   Foto galeria Mglejarka                Foto galeria Elma 

 Już po kolejnym zlocie GRZYBLANDU. W tym roku na to spotkanie wybrano Janów Lubelski. Miejsce ciekawe, które wielu będzie się kojarzyć z bagnami, garncarstwem, pasjonatem – leśniczym, żurawinami, jazdą konnym wozem, wspaniałym wrześniowym słońcem, zupą grzybową lub makaronem z sosem grzybowym (jak kto woli) no i komfortowym hotelem za nieduże pieniądze. To wszystko w ciągu 48 godzin. Po prostu kumulacja !!!

Grzybowe Noce Pomorskie 2008

Foto galeria Asza    Foto galeria Małgi    Foto galreia  Grzegorzww

WŚRÓD GRZYBÓW, LASÓW, JEZIOR, RYB I POROSTÓW
ŚRODKOWEGO POMORZA


 Począwszy już od północy z czwartku na piątek ruszali z domowych pieleszy uczestnicy I-go Środkowopomorskiego Zlotu – POROST 2008.
Pierwsi wyruszyli Asza z Januszem i Aiszą. Po nich koło 2.00 w nocy Foczkolak z Misiołakiem i Crop Keeper ze swoją młodzieżą, no a potem to już same śpiochy.

II Wiosenny Zlot Bractwa Grzyblandu Slana Voda 2008
   

         Na Słowację do Slanej Wody przybył Grzybland po przygody
       Pod łopianem i smrekami odbyło się spotkanie ze smardzami
         Znając już Wasze talenty, proszę by news był w rymy ujęty
            I niechaj każdy swe odczucia rymowanką tu dorzuca
          Aby nie było bałaganu należy trzymać się programu/zlotu/
        Zlot jeszcze nie jest zakończony bo wierszyk nie jest ułożony
    ABY W SPOSÓB CAŁKIEM NOWY POWSTAŁ NEWSIK ODLOTOWY

Bieszczadzkie Kolory 5-7.X 2007

 Bieszczady chyba mają w sobie jakąś magiczną moc, że na Zlot „Bieszczadzkie kolory” zjechało Bractwo Grzyblandu ze wszystkich stron kraju, a miało to być małe kameralne spotkanko. Były reprezentowane: Katowice, Bytom, Kraków, Warszawa, Oświęcim, Piotrków Trybunalski, Tychy, Busko Zdrój, Łódź, Wrocław, Kielce. Bieszczady chyba mają jakąś moc, że...


czytaj całość...
Wielkopolskie Grzybobranie z Pyrą w tle - Mikstat 7-9.IX.2007

 Już poniedziałek i wierzyć się nie chce że Zlot już za nami. Zlot gdzie na zew Wielkiego Grzyba w dniach 7-9. 09. 2007 ściągnęło z całej Polski Bractwo Grzyblandu . Przybyło do Mikstatu położonego pośród przepięknych lasów Wielkopolski aby przez trzy dni wspólnie bawić się i uczyć. Mikstat powitał nas nieśmiałymi promykami słońca, które zapowiadało, że dla Grzyblandu zawsze jest pogoda. Przybyli weterani, a także nowicjusze zlotowi, przybyli grzybowi wyjadacze, a także raczkujący. Wszystkich witali serdecznie Wielkopolscy Gospodarze.

Cóż się tam nie działo, czegóż się nie zobaczyło, ileż grzybów nazbierało, to tylko mogą opowiedzieć uczestnicy zlotu...

czytaj całość...
Grzybowe Noce Świętokrzyskie 29.06-2.07 2007

 W dzień patrona grzybiarzy św. Piotra 29 czerwca  2007r, aby uczcić jego święto, na Ponidzie zjechali grzybiarze z całej Polski, byli mieszkańcy Wrocławia, Lublina, Poznania, Kalisza, Krakowa, Tychów, Międzybrodzia Bialskiego, Dobczyc i Buska Zdroju. Dolina Nidy witała wspaniałymi krajobrazami pofalowanych pól pokrytych uprawami , zapachami zbóż, kwiatów i ciszą przerywaną odgłosami natury. W ośrodku „Dolonez” w Krzyżanowicach spędziliśmy trzy dni pełne atrakcji i wrażeń. O zachodzie słońca nad rzeką Nidą wiliśmy wianki wsłuchując się w odgłosy nocy, wypatrywaliśmy kwiatu paproci, zbieraliśmy grzyby rozsiane przez św. Piotra, odwiedziliśmy pałac rodu Wielopolskich w Chrobrzu, „Ogród na Rozstajach” w Młodzawach Małych, wyrobiska gipsu w Gackach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć niepowtarzalny widok, jaki na majestatycznych gipsowych ścianach tworzą zjawiska krasowe występujące w gipsie, widzieliśmy Wiślicę, stary historyczny gród. Były warsztaty mikologiczne, prezentacje, konkursy i zabawy z nagrodami, a nocami w blasku ognia biesiady i śpiewogrania. Zakończyliśmy zlot tradycyjną zupą grzybową.

czytaj całość...
WIOSENNY ZLOT SLANA VODA MAJ 2007


W przepięknych dniach 1-3 maja roku Pańskiego 2007 na Wiosenny Zlot Miłośników Grzybów z całej Polski zjechała przesympatyczna brać grzybowa do urokliwego zakątka Słowacji Slanej Vody. Widok, jaki roztaczał się wokół na powitanie przybyłych rekompensował wszelkie niedogodności i trudy podróży. Z lekka jeszcze ośnieżone szczyty Babiej Góry i Pilska górowały nad doliną i dodawały miejscu zlotu powagi, majestatu, spokoju i radości.

czytaj całość...
16 Września 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antym, Cyprian,
Edyta, Edda,
Eufemia, Eugenia,
Franciszek,
Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja,
Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 107 dni.
Grzybland Na Facebooku
Konkursy
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Kiedy na grzyby

showMoon()
Gościmy
Aktualnie jest 225 gości online